Sponsorlu Bağlantılar

iphone klavye sorunu çözümü

5.903 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Apple ürünlerinden iphone klavye sorunları ve bununla ilgili sorunların nasıl çözüleceği hakkında çözüm üreteceğiz. Telefonlar yada diğer elektronik cihazlar iki aşamadan oluşmaktadır. Bunlar donatımsal veya yazılımsal şeklindedir.

Telefonlarda, işlemci, anakart, ram, rom, ses, mikrofon, anten bunlar belli başlı donanımlar olarak bileşenlerden oluşmaktadır. Birde bunun haricinde Yazılımsal olarak birer işletim sistemine sahiptir. Android yada İOS ve diğer işletim sistemleridir. Bunu neden anlatık derseniz telefonlarda oluşan sorunlar, arızalar da donanım yada yazılımsal olarak kaynaklıdır.

İphone klavye sorunları genelde yazılımsal kaynaklıdır. Çünkü iphone tuş takımı olmadığı, dokunmatik olduğu için yazılımsal kaynaklıdır. Telefon klavyesinde donmalar, takılmalar yada kelime tamamlama diğer adıyla otomatik tamamlamalar da yaşanan problemler, hatalar bu nedenle oluşmaktadır.

İphone Klavye Sorunu Nasıl Çözülür?

İphone telefonlarda yaşanan sorunlar, takılma, yavaşlama ve bunun yanında donmalar cihazın yazılımsal tarafından olduğu için aşağıda adımları uygulamak suretiyle çözüm yolu aramaya çalışacağız.

  • Telefonun versiyon (sürüm) kontrolü denetlemesi var mı? yok mu? ilk önce bunu kontrol edelim. Telefon güncel sürüm kullandığından emin olalım.
  • Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelle bu alandan sürüm güncellemesi yapalım.
  • iphone klavye problemi çözümü için telefon uzun süredir açıksa cihazı bir reset atarak yeniden başlatınız. Sorunun bir nedeni de cihazın uzun süre ile açık kalmasından kaynaklıdır.
  • iphone klavye hatası devam ediyorsa yeni bir klavye ekleyerek cihazınız da kullandığınız mevcut Türkçe dışında bir başka klavye kullanmaya geçin ve tekrar Türkçe klavye kullanımı için yeniden geçerek test edin.
  • Ayarlar > Genel > Klavyeler > buradan klavye eklemek suretiyle kullanın.
  • Son Çare telefonu Fabrika ayarına getirmek olacaktır. Telefonu sıfırlama yapmadan önce yedeği almayı unutmayın. Ayarlar > Genel > Sıfırlama > Tüm Ayarları Sıfırla bu adımlarla işletim sistemini sıfırlayarak yeniden deneyin.

İphone veya İpad cihazlarda yaşanan klavye sorunları yukarıda saydığımız yöntemlerle çözüm yolunu denemekte fayda vardır . Bunun dışında sizinde başınızdan geçen sorunlar ve çözüm yolları varsa yorumlar kısmından veya soru & cevap sayfamızdan tarafımıza gönderebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın