web hosting

İnstagram fotoğraf paylaşılamıyor sorunu ve çözümü

25.190 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagramda fotoğraf paylaşım sorunu ve çözümü hakkında siz takipçilerimize çözüm önerileri vermeye çalışacağız. Bildiğimiz gibi popüler ve trend uygulamalar arasında ilk sırayı çeken instagram da fotoğraf ve video paylaşma aynı zamanda 24 saat süreli, kendiliğinden silinen hikayeler { stories } paylaşabileceğiniz bir platformdur.

Bununla birlikte bazen ters giden hatalar, sorunlarda oluşabilmektedir. Bunlar arasında sıklıkla yaşanan sorunlar arasında aşağıda uyarı mesajını alabilirsiniz.

Fotoğraf paylaşılamıyor üzgünüz, ancak fotoğrafın paylaşılırken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar dene.

Gönderiyi Sil

 

Yukarıda uyarı mesajı alındığında fotoğraf neden paylaşılamıyor, sorun nedir, çözümü var mıdır? Bununla ilgili şimdi sizlere aşağıda vereceğimiz çözüm yollarını denemek suretiyle sorunu çözmeye çalışacağız.

OLASI NEDENLERİ;

Fotoğraf paylaşılamıyor sorunu nedenleri arasında aşağıda vereceğimiz nedenlerden birkaç tanesi olabilir.

 • İnternet bağlantısının olmaması, internet bağlantısının zayıf, düşük olması nedeniyle fotoğraflarınız ve videolarda paylaşma sorunu yaşayabilirsiniz.
 • Telif hakkı içeren görseller nedeniyle instagram tarafından yayına alınamaması
 • Bazı resimler instagram mükerrer olarak algılayabilmesi nedeniyle fotoğraf paylaşılmıyor hatası olarak görülebilmektedir.

ÇÖZÜM

İnstagram da fotoğraf paylaşılamıyor sorunu yaşıyorsanız sizlere birkaç kendimin geliştirdiği çözüm yolunu vermeye çalışacağım.

 • Telefonun veya Tabletin internet bağlantısını kontrol ediniz doğru bir bağlantı sağlamış mı, bağlantı sinyali güçlümü bunu kontrol ediniz.
 • Eğer internetim var, gayet iyi çekiyor diyorsanız o zaman instagrama yükleyeceğiniz resmin formatını değiştiriniz.
 • Fotoğraf formatı nasıl değişir? Bunu bilgisayar üzerinden paint ile ya da photoshop türü uygulamalar ile değiştirebilirsiniz.
 • Png, Bmp, Jpeg, Gif, Tıff ve diğer formatlar resim formatı olarak söyleyebiliriz. Paylaşım yapacağınız format dışında farklı bir format ile değiştirebilirsiniz. ( görsellerde değişiklik olabilir çözünürlük gibi )
 • Son olarak telefonda videoları hikayeye atamadığım için kendimin geliştirdiği bir yöntem olarak telefondaki paylaşacağınız bir resmi Whatsapp üzerinden bir arkadaşınıza ya da kendi farklı numaranıza atın ve attığınız o resmi telefona tekrar kayıt ederek o resmi yüklemeyi deneyiniz.

Yukarıda instagram’da fotoğraf paylaşılamıyor problemi yaşayanlar için çözüm yolu vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Diğer tüm konudaki sorularınız için soru – cevap sayfamızdan bize sorunlarınızı göndererek paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
web hosting

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

İnstagram fotoğraf paylaşılamıyor sorunu ve çözümü (6 Yorum)

Yorum Yaz

 1. İnstagramda fotoğraf paylaşa biliyorum ama video paylaşıyorum paylaşıyor sayfayı yenileyince kayboluyor yardım

 2. İnstagrama videoyu atıyorum yarıda kalıyor. Diğer aletlerde de atılmıyor ama whatsapp ‘tan atılıyor neden bilgi verir misiniz?

 3. İPhone 6 telefonumdan İnstagram hesabımdan çektiğim fotoğraflar askıda kaldı ve İnstagram a girince yorum bile yazamıyorum kapanıyor ne yapabilirim lütfen yardım istiyorum

 4. Merhabalar instagramdan fotoğraf paylaşımı yapamıyorum. Bu hususta yardimci oalabilir misiniz?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın