Sponsorlu Bağlantılar

İphone & İpad Ram Bellek Nasıl Temizlenir ?

1.106 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda iphone nasıl hızlanır , iphone belleği nasıl boşaltılır gibi sizlerden gelen konulara dayalı olarak bilgi vermeye çalışacağım. İphona Ram 1 GB boyutunda olmaktadır bu ram hafıza yetmektedir fakat İphone 7 ile 4 GB olacağı duyurulmaktadır.

Ram Boyutu ne kadar yüksek olursa performans o kadar yüksek olmaktadır kullandığınız uygulamaları açtığınızda ram belleğe yüklenmekte daha sonra bu bellek üzerinden bilgiler okunmaktadır Cihazınızın açılıp kapanması veya Uygulamaları kapatıldıktan belli bir süre sonra ram bellek ( önbellek ) temizlenmektedir.

Bu konumuzda iphone ram nasıl temizlenir? bununla ilgili pratik olarak bilgi paylaşmak istiyorum açtığınız uygulamalardan sonra yorulan ram belleği rahatlatmak için cache belleği , ön belleği temizlemek , silmek gerekebilir . Bir nebze’de olsun iphone veya ipad cihazınızı rahatlatmak daha da hızlandırma için aşağıdaki işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İphone Ram Nasıl Temizlenir?

iphone ram temizleme işlemini gerçekleştirmek için ilk önce Home Tuşu‘na iki kere basarak arka planda çalışan uygulamaları sonlandıralım. Daha sonra Programsız bu işlemi gerçekleştireceğiz.

iphone ram temizleme

 

Power Düğmesine basılı tutarak ipad veya iphone kapatma pozisyonu’na getirelim yukarıda şekilde olduğu gibi Bu durumda Home Tuşuna bir kaç saniye basılı tutuyoruz ve daha sonra bırakıyoruz belli bir süre sonra cihazınız bu kapatma menüsünden normal menüye kendiliğinden geçecektir bu işlem sonra cihazınızın ram belleği boşaltmış , temizlenmiş olacak cihaz biraz daha hızlı bir şekilde kullanmaya devam edeceksiniz.

Ayrıca Başla bir Ram Temizleme metodu , Cihaza reset atmak olacaktır? bunun için power düğmesi ve home tuşuna basılı tutarak elma simgesi gelene kadar basılı tutun simgeyi gördüğünüzde bırakın ve yeniden başlamasını bekleyin böylece cihazın üzerinden yük kalkmış olacak ve hızlı bir şekilde kullanıma devam edebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

ipad ram temizleme , ipad ram nasıl temizlenir , ipad ram boşaltma , iphone ram nasıl temizlenir , iphone ram nasıl silinir , iphone ram boşaltma , ram silme , ram temizleme iphone , ram silme ipad

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın