Sponsorlu Bağlantılar

İphone / İpad gizli ağa nasıl bağlanılır?

1.074 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda sizlere iphone gizli ağa bağlanma konusunda bu işlemin nasıl yapılacağına dair bilgiler paylaşacağız.

Daha önceki konularda wifi ağ nasıl gizlenir konusunda sizlere yazılarımız olmuştu. Bu konu anlatımında ise gizlenmiş wi-fi ağına bağlanma konusunu anlatacağız. Kısaca wifi ağı SSID ile modem içinden yapılan ayarla ağı gizleyebilirsiniz.

Bunun için konumuzu ve video anlatımızı inceleyebilirsiniz. Bu gizlenmiş wireless ağına bağlanmak için iphone telefon kullanıyorsanız bunu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yukarıda video izleyerek modem içinden ağ gizleme sizde kendi modem içinden gerçekleştirebilirsiniz. Fakat modem marka ve modeline göre menülerde değişkenlik sağlayabilir.

İPHONE GİZLİ AĞA BAĞLANMA

Gizli bir ağ oluşturduğunuz bilgisayar ve diğer cihazlarınız bağlı fakat yeni aldığınız veya ağı gizledikten sonra iphone telefonu bu saklanmış ağa bağlama ihtiyacı duydunuz şimdi sizlere bu konuyu detaylı resimli anlatımla nasıl yapılır anlatacağız.

 

  • Gizli ağlar , wifi ağlarının listelendiğini kullanılabilir ağlarda görünmediği için bu gizli ağ anahtar isminin tam adını bilmek gerekiyor.

İphone gizli ağa bağlanma için “DİĞER…” yazan yere giriş yapıyoruz. Ardından diğer resimde bulunan AD Kısmına gizli ağın tam adını aralarda – işareti ve diğer işaretlerde varsa bunlara uygun olarak atlamadan yazınız.

İphone gizli ağa bağlantı kurma için “Güvenlik” kısmında ağın bağlantı şeklini seçiyoruz. Bu bağlantı türü sizin gizli ağın bağlantı türü ile aynı olmalıdır.

Wep, Wpa, Wpa2, Wpa kurumsal, Wpa2 kurumsal türünden birini seçerek işaretleyin. Bağlantı türünü seçtikten sonra PAROLA kısmına gizli ağın şifresini giriyoruz.

Bu adımları tamamladıktan sonra “KATIL” kısmına bastığınız da gizlenmiş ağa bağlanmak için giriş yapabilirsiniz. Eğer gizli ağ bilgileri doğru ise internete veya diğer network ortamında cihazlarla haberleşmek için bağlantıyı kurabilirsiniz.

Bu işlemi aynı zamanda iphone olmak üzere diğer ipad içinde aynı işlemi yapabilirsiniz. Gizli ağa bağlantı kurma işlemini bu şekilde sağlayabilirsiniz.

İphone gizli ağa katılma konusunda sizlerin de sorularınız için sayfamızın yorumlar kısmından tarafımıza sorularını gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın