Sponsorlu Bağlantılar

İphone’da Sinyal Çubuğu Yerine Sayısal Değer Gösterme

946 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımda iphone kullananlar için gereksiz olarak gördüğüm bir ipucu vereceğim . İphone cihazınızda operatör yanında çekim gücü gösteren simgenin sayısal değerde göstermeyle ilgili olarak vereceğim bu özelliğin nasıl yapılacağına dair gireceğimiz özel kodlar ile dönüştürebileceğiz.

iphone çekim gücü1

 

İphone çekim gücü göstergesini yukarıda resimde görüldüğü normal bir şekilde standart olarak görebilirsiniz.Şimdi Telefonumuzun klavye tuş takımına *3001#12345#* kodunu yazıyoruz.

iphone sinyal gücü göstergesi

 

telefona yazdığımız bu kodlar ile cihazımızı Field Test Menüsüne almış oluyoruz ve Sinyal Gücü göstergesinin değeri sayısala dönüşüyor. Şimdi yapmamız gereken Home Tuşu + Power Tuşlarına basarak Cihazımızın kapanmasını bekliyoruz telefonumuz siyah ekrana geçtik den sonra Apple simgesini gördüğünüzde basmayı bırakıyorsunuz ve telefonun yeniden başlamasını bekliyoruz. Artık Sinyal Gücü Göstergesi sayısal olarak görebilirsiniz.

Bunun çekim gücünü göstermektedir . Biraz araştırmalarıma göre bu değerler -50 ile 125 değerlerindedir. çekim gücü ne kadar düşük olursa o kadar iyi oluyormuş.!

FİELD TEST NEDİR NASIL YAPILIR?

Eski normal haline geri getirmek için tekrar *3001#12345#* tuşları ile tekrar Field Test Menüsüne giriyoruz ve Home tuşu ile çıkıyoruz ve eski haline geri getiriyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın