Sponsorlu Bağlantılar

İphone Field Test Menüsüne Nasıl Girilir?

6.530 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda İphone ve diğer IOS işletim sistemlerinde gizli bir menü özelliğinden bahsedeceğim. Field Test Menüsü bu özellik hakkında kısa bilgi verdik den sonra bu menü arayüzüne nasıl girilir bunun üzerinde duralım.

Field Test Menüsü Nedir ?

Bu özellik karmaşık gibi görünmektedir. Ama bu özelliği genelde operatörlerin kullandığını da söylemem gerekecektir. Sayısal değerlerin olduğu cihazın çekim kuvvetinin , sinyal gücünün , hangi baz istasyonundan sinyal alındığını gösteren Gsm mühendislerinin kullandığı bir özelliktir. Bu özelliğin en iyi tarafı bizim kullanabileceğimiz tarafı çekim sinyali olan yerde çubuklu gösterimin değil de sayısal olarak göstermenin olmasıdır.

field test menu

Sinyal Çekim Çubuğu yerine tamamen sayısal değer ile göstererek işinize yaracak bir özelliktir. Bu özelliği kullanabilmek için ilk önce Field Test Menü özelliğine gireceğiz bu menüye girmek için telefonun klavye tuş takımıza *3001#12345#* tuşluyoruz. Karşımıza gelen field test menü gelecektir.  Bu menü ekranda iken Home ve Power ( Açma / Kapama ) tuşlarına basılı tutuyoruz ve telefon yeniden başlarken apple logosunu görünce tuşlara basma işlemini bırakıyoruz .Telefon yeniden açılınca artık sinyal çubuğu yerine sayısal değer gelecektir.

Eski ayarlara geri dönmek için yapmanız gereken tekrar *3001#12345#*  field test giriyoruz ve home tuşuna basıyoruz ve  eski değerlere geri dönebilirsiniz. Burada araştırmalara göre çekim gücündeki değer düşük ise çekim kuvveti yüksel oluyor min – 50 max 125 değerlere sahip oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

İphone Field Test Menüsüne Nasıl Girilir? (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın