Sponsorlu Bağlantılar

İphone da kullanılan gizli kodlar

5.626 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda iphone cihazlarda kullanılan gizli kodlar nelerdir, hangi kodlar ile iphone özelliklerini kullanabiliriz. Bununla ilgili bu yazımızda merak ettiğiniz kodları görebilirsiniz.

Bu yazımızda hangi kodla hangi menüye girilir, hangi bilgiye sahip olunur bunu tek tek sizlere makalemizde vereceğiz. Bilindiği gibi bu gizli kodları telefon klavyesinde * ( yıldız ) veya # ( hashtag veya numara simgesi ) olarak bu kodları aktif hale getirebilir, açabiliriz.

İPHONE GİZLİ KODLARI AÇMA

Bu cihazı kullanıyorsunuz fakat hangi kod ne işin kullanıyor bunu öğrenmek için aşağıda adımları takip edelim.

İPHONE TEST KODU ( Field Test )

*3001#12345#* Bu kodu telefonun tuşları ile tuşlayarak arama tuşuna bastığınızda karşınıza cihazı test edeceğiniz menüler açılmaktadır. Telefonu buradan çıkacak menüler ile testini yapabilirsiniz.

İPHONE ÇAĞRI ENGELLEME KODU

İphone gizli kodları arasında en çok kullanılan gelen çağrıları engelleme kodu olarak söyleyebiliriz. Bunlar aslında telefonun içinde menüler yardımı ile de ulaşabilirsiniz. Bu gizli kod *33*0# kodudur. Bu kod ile gelen çağrıları engelleyebilirsiniz.

İPHONE NUMARA GİZLEME KODU

Gizli kodlar arasında en popüler kodlar arasında kullanılan kod numara gizleme kodudur. Telefonun klavyesinde *#31# kodu telefon numarasını gizlemek amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Bunu telefonun menüsü üzerinden de kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayarlar > Telefon > Numaramı göster adımları takip ederek yapabilirsiniz.

Tavsiye Konu; Gizli arama yapma

İPHONE ÇAĞRI BEKLETME KODU

Telefonda gelen çağrıları, aramaları kullanmak için kullanılan koddur. #43# kodu gelen aramaları bekletmek için kullanılır. Eğer etkin bir çağrı bekletme varsa bunu görmek için *#43# kodu ile kontrol edebilirsiniz.

İPHONE ÇAĞRI YÖNLENDİRME KODU

Aslında bu kod GSM operatörlerin kullandığı çağrı yönlendirme kodu olarak belirtmek gerekir. Telefonu başla bir numaraya, ev, iş, cep telefonuna yönlendirmek için kullanabilirsiniz. Yönlendirme kodu *#21# kodu olarak kullanabilirsiniz.

İPHONE CEVAPSIZ ARAMA KODU

Android telefonlarda *#61# olarak da kullanılmakta aynı zamanda iphone telefonlarda da kullanılır fakat *#67# kodu aynı görevi yapmaktadır. Gizli kod iphone bilgileri vermeye devam ediyoruz.

İPHONE ÇAĞRI, SMS VERİ BİLGİLENDİRME KODU

Çağrıları ve diğer sms, verileri yönlendirme verilerini görebilmek için kullanılan gizli kodlardan biri de *#31# kodudur.

İPHONE İMEİ ÖĞRENME KODU

Telefoncuların, kişilerin sıklıkla başvurduğu ve en çok kullanılan telefon imei bulma, öğrenme kodu olarak aşağı yukarı herkesin bildiği bir koddur.

*#06# kodudur. Yıldız Kare 06 kare olarak telefon arama klavyesinde tuşlamanız yeterlidir. Böylece telefonun imei adresini numarası kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Belli temel kodlar bunlardır. İphone telefonda sıklıkla kullanılan bu temel kodları kullanarak cihazınız hakkında bilgilere sahip olabilirsiniz.

iphone ussd kodları konusuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

İphone da kullanılan gizli kodlar (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın