Sponsorlu Bağlantılar

input not supported hatası nasıl çözülür?

9.498 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar aça düğmesine bastığınızda ekrana görüntü gelmiyor ve hata, uyarı mesajı olarak input not supported yazı karşınıza gelmektedir. Bu hata Türkçe karşılığı ise “Giriş Desteklenmiyor” hata mesajı olarak bazen bilgisayarlarda karşınıza çıkabilmektedir. 

Peki input not supported hatası neden kaynaklıdır? bu uyarı mesajı çözümü nasıl sağlanır? bununla ilgili sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bilgisayar’da oyuna girerken, veya bilgisayar açılışında yaşanan bu sorun için farklı farklı adımlar ile çözüm yolu bulmaya çalışalım.

input not supported sorunu nasıl çözülür?

Bilgisayarı açtığınızda ekran, monitöre görüntü gelmiyorsa bağlantı kablolarını yani monitör kablosunu kontrol ediniz, kabloda bir sıkıntı varsa yerinden çıkmış veya kablo da fiziki bir yırtılma kopma var ise ekran kartı ile monitöre sinyal gitmiyor olabilir bu nedenle input not supported error, input not supported sorunu yaşanabilir.

Kablolarda bir sıkıntı yoksa, ekran kartı ( gpu ), grafik kartında sorun var mı? yok mu? bunu kontrol ediniz. ekran kartında sıkıntı olup olmadığını kontrol ederek sinyal gönderip göndermediğini kontrol ediniz. 

Sorun oyundan sonra çıkıyorsa ekran çözünürlüğü ayarı değişmiş olabilir. Ekran mhz ve görüntü boyutları uygun bir şekille alarak deneyiniz, çözünürlük yüksek gelmesi halinde veya düşük gelmesi bu tür arızalara, problemlere neden olabilmektedir.  ( ekran kartı çözünürlüğü monitör çözünürlüğünü desteklemediği için bu tür sorunlar doğurmaktadır.)

Açılışta bu sorun ile karşılaşıldığında Bilgisayarı Güvenli Mod ile açmayı deneyerek ekran çözünürlüğü değiştiriniz. Ekran görüntüsü tepkimesi düşürün , çözünürlük boyutları düşürerek monitörün desteklediği çözünürlüğü getirin.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın