Sponsorlu Bağlantılar

iphone Acil ( SOS ) arama nasıl yapılır?

1.684 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Apple ürünlerinden iphone da acil aramalar nasıl yapılır? konusunda değişen özellik hakkında bilgi vereceğiz. Acil arama yani SOS aslında bir mors alfabe’de acil durum sinyalidir. Bir tehlike sinyali olarak kullanılmaktadır.

Bu adımlarla yola çıkarak tüm telefonlarda bir sos arama, acil arama durumu söz konusudur. Kullandığımız cihazlarda bu acil arama farklı tuşlarla aramalar yapılabilir. Bizim kullandığımız iphone’da acil durum araması nasıl yapılır? 

İphone’de acil arama otomatik olarak yerel numarası aramaktadır. Bulunduğunuz ülkelerde Polis, itfaiye, Ambulans olarak acil aramalar gerçekleşebilir.

İphone Acil Arama Ayarı ;

Kullandığınız cihazda ilk önce bir acil arama numarasını değiştirme imkanı sunmaktadır. Bunun için acil arama ayarını değiştirmek isterseniz ;

  • Ayarlar
  • Acil SOS

yukarıda menüyü takip ederek acil arama, sos arama ayarlarını bu alanda yapabilirsiniz. Bu menüde bazı bölgelerde bu acil arama numaraları kendiniz girmeniz gerekebilir.

Burada acil aramalarda yapılması gereken arkadaş, eş, çocuk, anne, baba, kız kardeş, erkek kardeş gibi istediğiniz acil aramalar için numara ekleme işlemini ve sağlıkla ilgili hastalıklarınızı girebileceğiniz “Sağlık’ta Düzenle” üzerinden bilgiler girebilirsiniz. Ayrıca bu alanda kullandığınız Apple ürünü için iphone acil arama düğmesini göstermektedir. 

İphone Acil Arama Nasıl Yapılır?

Kullandığınız ve piyasada bulunan iphone 4, iphone 4S, iphone 5, iphone 5S, iphone 6, iphone 6S, ipone 7 akıllı telefonlarda acil durum araması için uyut/uyandır düğmesine beş kez hızlıca basın ve çekin bu durumda sizi acil durum aramasına geçirecektir. 

iphone 8, iphone x cihazlarda yan düğme veya ses açma/kapatma birini acil arama görüne kadar basılı tutunuz. Acil arama sürgüsünü iterek iphone acil arama geçecektir. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın