iphone donma ve kasma sorun ve çözümü

22.669 views
Sponsorlu Bağlantılar

Apple ürünü İpad veya İphone kullanıyor iseniz bu cihazlar zaman ile kullandıkça Facebook , Twitter , İnstagram gibi veya buna benzer app uygulamaları kullandıkça donma sorunu , sık sık kasma yaparlar. Bu konumuzda iphone donma sebepleri nelerdir ve bunlara çözüm arayacağız.

bununla birlikte uygulamalar ile birlikte diğer ekran , mesaj , ayarlar , gibi bir çok menülerde donma hataları alabiliriz aşağıdaki başlıkları uyguladığımızda bunlara çözüm bulmuş olacağız.

iphone donma kasma sorunu

1-Açık Uygulamalar ; 

Akıllı cihazlara yüklediğimiz uygulamaları kullanmadığımız zaman bunları kapatalım. Arka planda ne kadar uygulama açık kalırsa , iphone veya ipad cihazlar o kadar bu program için hafıza ayıracağı için diğer uygulamalar için kas sorunu yaşatacaktır.

Bunun için kullanmadığımız ve kullandıktan sonra uygulamaları kapatmak için Home Tuşu’na iki kere arka arka basarak çıkan uygulamaları elimizle yukarı çekerek kapatalım.

2- Fazla Uygulamalar ;

Telefon ve Tablet ‘de gereğinden fazla uygulama yüklü ise bu cihazlarınızı yoracak ve yavaşlatacaktır böylece uygulama kullanmaya başladığınızda sık sık donmalar yaşanacak . Bu yüzden cihazınızda kullanmadığınız veya az kullandığınız uygulamaları kaldırın ve cihazı yeniden başlatın.

3- Güncellemeler ;

Cihazınız’da işletim sistemini veya Uygulamaları mutlaka güncelleyelim. Eski Güncellemeler ile Yeni güncellemeler arasında çalışma ve uyumsuzluk olacağı için kasma ve donma sebebidir. Şöyle basitçe anlatmak gerekirse yeni Güncelleşmiş bir IOS ile bu güncelleştirmeye uyumsuz bir uygulama çalışma sorunu yaşatacaktır.

Ayarlar >> Genel >> Yazılım Güncelleme adımlarından yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol ediniz , uygulama güncellemelerini Apple Store üzerinden kontrol ediniz.

4 – Büyük Yer Kaplayan Uygulamalar ;

Büyük yer kaplayan uygulamaları gözden geçiriniz , bu uygulamalar cihazların stapil çalışmalarını etkileyebilir kullanılmayan büyük yer işgal uygulamaları kaldırın.

5 – Hiç Bir uygulamayı sonlandırma yapamıyor iseniz , Kilitlenmiş ise Home Tuşu + Açama Kapama tuşuna basılı tutarak Cihazını yeniden başlatınız.

Ayarlar > Genel >> Kullanım adımları ile uygulamanın ne kadar yer kapladığını öğrenebiliriz.

Arama Tags & Etiket ;

iphone donma , iphone ekran donma problemi iphone kasmaya başladı , iphone freezing

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

iphone donma ve kasma sorun ve çözümü (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Bu donma sorunu için fabrika ayarlarına döndürmek bir çözüm müdür?Telefonuma Microsoft teams ugylamasını indirdiğimden beri donmakta sebebi bu olabilir mi?Fabrika ayarları neleri yok eder?Teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın