Sponsorlu Bağlantılar

İos için web site engelleme nasıl yapılır

316 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda ios işletim sistemli cihazlarda website engelleme konusunda engelleme nasıl yapılır? Konusunda bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

Piyasada sıklıkla kullanılan iphone ve ipad cihazlarda ebeveyn olarak çocuklarınız girmesini istemediğiniz siteleri, uygulamaları engellemeyi isteyebilirsiniz. Daha önceki konumuzda uygulamayı engellemek konusunda siz takipçilerimize bilgi vermiştik.

Bu konumuzda internet sitesi nasıl engellenir bunu bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Sizde istenmeyen sitelere girilmesini engellemek istiyorsanız aşağıda vereceğimiz adımları takip ederek sizde iphone site engelleme işlemi gerçekleştireceksiniz.

İPHONE SAFARİ SİTE ENGELLEME

Son güncellemelerle birlikte kullanıma sunulan ekran süresi özelliği sayesinde istenmeyen siteleri engelleyebiliyoruz.

  • Ayarlar
  • Ekran süresi
  • İçerik ve gizlilik sınırlaması
  • İçerik sınırlana
  • Web içeriği
  • Yetişkin web sitelerini sınırla
  • Asla izin verme ( web sitesi ekle )

Yukarıda izin vermediğiniz engelleyeceğiniz siteleri bu alana yazarak engelleyebilirsiniz. Bu şekilde artık iphone safari site engelleme işlemi sonrasında “safari” üzerinden siteyi engelleyebilirsiniz.

Safari tarayıcıdan site engelleyebilirsiniz. Fakat şöyle bir şey diyebiliriz bu internet sayfa engelleme sadece safari de olacağı için diğer Google Chrome veya diğer tarayıcı uygulamalardan bu engelleme çalışmayabilir.

Tavsiye Yazı; Bilgisayarda programsız website engelleme

Engellenen sitelerin girilmesini bu şekilde kısıtlamaya biliriz. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın