Sponsorlu Bağlantılar

internet’te Kredi Kartı yerine Alternatif Hangi Kartlar Kullanılır ?

1.614 views
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet üzerinde alış veriş yaparken bir şey almak için kredi kartı numarası vermeye mi korkuyorsunuz ? buna alternatif olarak hangi kartlar kullanılır ? bununla ilgili olarak küçük ipuçları vermek istiyorum.

İnternet üzerinden bir ürün almak istiyorsunuz bunun için ödeme yöntemi olarak kredi kartı , banka havalesi gibi alternatifler bulunmaktadır. Kredi kartı kullanıyor olabilirsiniz fakat alış veriş yapacağınız site ne kadar güvenli ? nasıl güvenip’de kredi kartı numaramı verebilirim ?hemen aklınıza bu sorular gelmektedir. Tabiki günümüzde telefon dolandırıcılığının cirit attığı şu zamanda kimseye güvenilmiyor!

Doğal olarak bu siteler ne kadar güvenilir , kredi kartı dışında alternatif ödeme seçenekleri , alternatif hangi kartlar kullanılır ? bununla ilgili olarak size benim internette sıklıkla kullandığım ödeme seçenekleri arasında Sanal Kart ve Paypal Kart kullanmaktayım.

Sanal Kart ;

garanti sanal kart

Sanal kartın mantığı şudur. Mevcut kredi kartınıza bağlı olarak çalışan aynen kredi kartı numarası , son kullanım tarihi ve güvenlik numarası –  ( cvv ) olan bu kart fiziki olarak mevcut değildir. Sadece elinizde bu bilgilerin olduğu kartta alış verişlerinizde bu bilgileri vererek ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Sanal Kredi Kartı‘nın limitlerini siz değiştirebiliyorsunuz. istediğiniz limiti İnternet şubesi üzerinden ayarlayabilir , kapatabilirsiniz , kullanmadığınız zaman limiti düşürüp bilginiz dışında çekim yapılmasını engellemiş olursunuz. Limiti ise maximum mevcut kartın limiti kadar kullanabiliyorsunuz. Sanal Kredi kartını , Garanti Bankası , Yapıkredi Bankası , Akbank , Ziraat Bankası ve diğer bankaların bulunmaktadır.

Paypal Kart ;

tpaypal debit card

Bu kart’ta fiziki ve sanal olarak mevcuttur. Paypal Kartınızı kredi kartınıza tanımlıyorsunuz ve ödemelerinizi tanımlı bir mail adresiniz üzerinden alıyorsunuz. Biraz daha açıklarsak paypal hesabı için mail adresiniz üzerinden açıyorsunuz kredi kartı numarası giriyorsunuz ve kredi kartınızdan doğrulama için cüzi bir rakam çekiliyor siz bu çekilen rakamı doğrulama hanesi girdiğinizde paypal hesabınız doğrulanmış oluyor. Ben şu şekilde yapıyorum paypal hesabıma sanal kartımı tanımladım çekimlerde sanal kartım üzerinden ödeme gerçekleştiriyorum . gerektiğinde sanal kartımın limitini düşüyorum veya yükseltiyorum ve ödemeleri paypal ile’de yeri geldiğinde yapmaktayım.

BKM Sistemi ;

bkm - bankalararası kar merkezi

Bankalararası Kart Merkezi , mevcut kartınızı bu sistem üzerinden tanımlayarak bir nevi sanal kart gibi ödeme işlemlerini gerçekleştiriyorsunuz . Bunu fazla bilmiyorum siz araştırmasını yaparsınız.

İnnial Kart ;

innial kart

bu kart’da Micros , D & R gibi mazağalar’dan imza atmadan alabiliyorsunuz mantığı paypal kart gibidir. Benim kullandığım sanal kart ve paypal karttır. Önerim ise Garanti Bankasının kredi kartını kullandığım için Sanal Karttır.

Arama Tags & Etiket ;

alternatif kredi kartı , kredi kartı çeşitleri , sanal kredi kartı , innial kart , bkm kart , ödeme çeşitleri , tavsiye ödeme araçları , internet üzerinden ödeme , ödeme çeşitleri , alternatif kredi kartı çeşitleri , alış veriş güvenliği , güvenli alış veriş için kredi kartı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın