Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayara sürekli format atmak zarar verir mi ?

1.982 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza devamlı olarak format atmak bilgisayarımıza zarar verir mi ? konusu üzerinde bazı ipuçları vereceğim. Bilgisayarımıza bulaşan virüsler , oluşan mavi ekran hataları , donanım ile ilgili olarak gelişen hata ve arızalar nedeni sıklıkla başvurduğumuz çözüm yolunda ilk sırayı Bilgisayara format atmak gelir.

Genelde bilgisayarcıya götürdüğünüzde bu tür sorunlar için hemen ilk akla gelen bilgisayara format atıp bir an çözüme ulaşmaktır. Böylece olunca bilgisayara sürekli format atmak zararlı mı ? faydalı mı ? bu tartışılır . Bilgisayara her sorun teşkil ettiğinde sürekli format bilgisayara ne kadar zarar verir bunlar tartışılacak konular içerisinde gelir.

Bilgisayarı yeni aldığınız ilk gün gibi hızlı bir bilgisayar arzulayabilirsiniz. Bilgisayara her program yüklediğinizde , her İnternet sitesine girdiğinizde bilgisayarınıza mutlaka dosya yüklenir , bu dosyalar zaman ile bilgisayarı yavaşlatır ,belli bir süre sonra bilgisayarınız yavaşlamaya , açıldığında ve kapatıldığında yavaşlayacaktır. arkasından programlar geç açılacak , sorunlar arka arka patlak vermeye başlayacaktır. Bilgisayarınıza format attığınızda ilk gün gibi hızlanacaktır fakat bunu alışkanlık haline getirdiğinizde bilgisayarın harddisk fazla zorlamalardan dolayı ömrü kısalacaktır. Ama genel olarak şöyle bir ön yargı vardır , bilgisayara çok format atmak bilgisayara zarar verir diye , bilgisayara sık olmamak şartı ile format attığınızda hiç zararı olmayacaktır ve rahatlatacaktır. Format sonra düzgün sürücüleri yüklediğiniz de hiç bir sorun yaşamayacaksınız. Bilgisayarını bir elbise olarak düşün , bu elbise kirlendiğinde yıkamak gerekir , bunun için bilgisayara format atarsak çöp dosyalar ,virüslerden kurtulacağız , fakat çok sık yıkanan elbiselerin renkleri atacaktır öyleyse çok sık format atmak ise sabit diskin ömrünü kısaltacaktır o zaman şöyle diyebiliriz aylık değilde , altı ayda bir format atabiliriz diye düşünüyorum tabiki bu görüş benim

Arama Tags & Etiket ;

format atmak zararlı mı ? , bilgisayara çok sık format atmak , fortmatlama , sık sık formatlama , bilgisayarı devamlı format , devamlı formatlamak

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın