Sponsorlu Bağlantılar

İnstagramdan gelen bu dm mesajlarına dikkat edin!

927 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dünyaca popüler, en çok kullanılan sosyal ağlardan instagram da görsel videolar, resimler paylaşılmaktadır. Kullanıcı sayısı oldukça fazla olan ve tanınmış kişilerin ve fenomen kullanıcıların bol olduğu bu sosyal ağlarda hackler de boş durmamaktadır.

Kullanıcı hesaplarını çalmak için her türlü hileyi deneyen ve yeni yöntem geliştiren korsanlar bu sefer dm ( direct messeage ) olarak kullandığımız mesajlaşma sırasında size gönderdikleri mesaj içindeki hileli linkler aracılığı ile hesabını çalmaktadır.

“instagram hesabınızda olağanüstü hareketlilik tespit edilmiştir güvenlik sebebiyle hesabınızı doğrulayınız. Aksi takdirde hesabınız 24 saat içinde devre dışı bırakılıp tamamen silinecektir.”

http://instagram-com-tr.cf

Yukarıda örnek mesajda olduğu gibi yanıltıcı bir harf değiştirmek sureti ile “instaqram” adres kullanılarak g yerine q kullanılarak gelen mesaj üzerinden instagram hesap çalmak için girişimlerde bulunabilir.

Bu nedenle instagram da size gelen bu tür mesajlara itibar etmeyiniz. Bu gibi durumlarda bu mesajlardaki linkleri hiç açmadan direk olarak siliniz. Gerçekte instgram hesabınızda yaşanan durumlarda hesabınızdan atarak girişinizi saten engellemektedir.

Tavsiye Yazı; instagramda çalınan hesap nasıl geri alınır?

Bu gibi durumlarda hesabınız çalındığında paylaştığınız tüm görseller silinebilir, takipçileriniz silinebilir, hesabınız silinerek geri alınamaz durumlar oluşmaktadır. Bu nedenle bu tür mesajlara itibar etmeyerek silin.

Sizinde instagram da yaşadığınız sorunlar problemleriniz için instagram yardım destek hattı üzerinden tüm sorunlarınızı bize bildirerek sorularınızı çözmeye çalışabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın