Sponsorlu Bağlantılar

instagramda sponsorlu reklamlar ile dolandırılmayın

1.910 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, son zamanlarda instagramda dolaşan sponsorlu banka reklamları can yakmaya devam ediyor. Sizde bu konuda mağdur olmamak adına çok dikkatli olmanızı önermekteyiz.

Sosyal ağ devi instagram kullanıcı sayısı olarak milyonlarca bir sayıya sahip olduğunu araştıranlar öğrenmektedir. İnstagram kullanıcı sayısı 700 milyonu geçtiği söylenmektedir.

Bu kadar çok kullanıcı sayısı birlerin iştahını kabartacak gibi göründüğü için bazı dolandırıcı, üçkağıtçılık aldı başını gidiyor. Bunlar için de en iyi şey Banka bilgilerine ulaşarak banka hesabını boşaltmak, iyi bir instagram kullanıcısı iseniz mutlaka karşınıza çıkmıştır.

Sponsorlu reklamı altında giriş yapan ilk 100 kişi iphone x hediye edeceğiz ve diğer ödüller ile cezbederek açtıkları sahte siteler ile oltalama { phishing }  yani orijinal hesabın bire bir aynısı yaparak kullanıcı bilgilerini çalarak banka hesabını, kredi kartı bilgilerini çalarak hesabınızı boşaltmak olacaktır. Bu tür dolandırıcılık işlemleri için instagram tarafından şuana kadar hiçbir önlem alınmış değildir! Bu tür reklamları sadece siz gördüğünüz yerde şikayet ederek başka kişilerin canının yanmasını engellemiş olacaksınız.

İnstagram’da dolandırıcılık, sahte hesaplar nasıl anlaşılır?

Banka mobil üzerinden giriş yapmayı düşünürken bir kere daha düşünün eğer bu tür kampanyaları takip edecekseniz bankanın resmi sitesi üzerinden kampanyaları takip edebilirsiniz.

İnstagram üzerinde bu tür dolandırma amacı güden reklamlar ile karşı karşı kaldığınız da ve teklif mutlaka cazip geleceği için ilk önce kullanıcının profilini kontrol ediniz ne kadar takipçisi var, paylaşım altında yapılan yorumları okuyunuz mutlaka bu içerikle ilgili yorumlar olacaktır.

Dolandırma amaçlı yapılan paylaşımlarda sahtekar olduklarını beyan eden kullanıcılar olabilir, profilini ziyaret ettiğiniz de takipçi sayısı azdır, ya da yumurta hesaplarla kasılmış olmak ihtimali de olabilir.

Eğer giriş yapacaksanız instagram reklamı üzerinden verilmiş link üzerinden sakın giriş yapmayın. Bu sahtekarların verdiği linkler sizi farklı bir siteye yönlendirecektir.

Birde sizi yönlendirilen bu hesaplar farklı bir siteye yönlendirecektir kendi resmi site adresiyle dolandırmak için yönlendirme hesabı çok farklı olacaktır.

Bunlara dikkat ediniz bu tür reklamları gördüğünüz de instagrama şikayet etmeyi deneyiniz. Paylaşım üzerinde … ( üç nokta ) olacaktır. Bu noktalı işaretli yerde şikayet et ile dolandırıcılık “reklamı şikayet et” “dolandırma amaçlı veya yanıltıcı” adımlarını takip ederek reklamı şikayet ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın