Sponsorlu Bağlantılar

.db dosya nasıl açılır?

2.898 views
Sponsorlu Bağlantılar

DB dosyası, data base kelimesinin baş harflerini teşkil etmektedir. Veri dosyası olarak bilinen data base uzantı olarak .db şeklinde kayıt etmektedir . Veri tabanı olarak da bildiğimiz .db uzantılı dosyalar bilgisayarda girdiğimiz verileri bu dosya uzantısı olarak kayıt etmektedir.

Her bir yazılımın kendi uzantıları ile kayıt edilmektedir. bir veri tabanı yazılımı olarak .db dosya açma programı için farklı yazılımlara ihtiyaç duyulmaktadır. Microsoft Access 2013, LibreOffice, Corel Paradox , SQLite, H2 Database Engine yazılımlara ihtiyaç duyulabilir.

.DB DOSYA NASIL AÇILIR?

Yukarıda bahsi geçen yazılımlar db dosyasını açmak için kullanılabilmektedir. db dosya açmak için kullanılabilecek programdır. Her program kendi veri tabanını kullandığı için daha sağlıklı ve veri kaybı yaşanmaması için oluşturulmuş db dosyaları için kendi yazılımlarını kullanmanızı tavsiye etmekteyim.

Arama Tags & Etiket ;

db dosya açma , db uzantılı dosya açma, db uzantılı dosya nasıl açılır, db açma programı, db dosyası nasıl açılır, veri tabanı dosyası açma, veri tabanı, db açma programı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın