Sponsorlu Bağlantılar

instagramda hangi saatlerde paylaşım yapılmalı

4.407 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sizde instagramı en etkin şekilde kullanmak mı istiyorsunuz? kullanıcıların en iyi tepsi verdiği saat dilimi hangi aralıklar da saat kaçta paylaşım yapılmalıdır? bu sorular instagram kullanıcıları tarafından sıklıkla sorulan sorular arasındadır.

instagram etkileşim saatleri ;

Her saniye milyonlarca paylaşım yapılan instagram en iyi hangi saatlerde paylaşım yapılabilir? Paylaşım yapmanız doğru zamanı nasıl olmalıdır? bu süre çalışma saatlerini göz önünde tutarak, kendi paylaşımlarınız da tepsi verilme saatini göz önüne alarak yapabilirsiniz.

En iyi paylaşım yapılacak saatler mesai saatlerinin başlamasına ve mesai saatlerin bitimine yakın zamanda paylaşım yapmaktan kaçının o saatlerde yolda olmaları veya eve dönüş saatleri, iş yoğunluğunun fazla olması nedeniyle etkileyebilmektedir. Paylaşım zamanlamasını kendiniz de gözetleye bilirsiniz. Bunun için hesabınızı işletme hesabına geçirebilirsiniz. İşletme Hesabına Nasıl Geçilir? konusunu ayrıca inceleyebilirsiniz.

Bu hesapta hesabınızda yaptığınız paylaşımlarda istatistikleri görme şansınız vardır. Bu istatistiklerde neler var? paylaşımla ilgili olarak sizlere tüm bilgileri verecektir.

Takipçiler ; Erkek & Kadın ( Cinsiyet )  , yaş grubu ( yaş aralığı ), takipçilerin yoğun olduğu bölge, ülke, şehir ( konum ) , ayrıca gün gün saatler yoğun olduğu gözlemleyebilirsiniz. 

Benim kendi istatistiklerime göre instagramda en iyi hangi saatde paylaşım yapılmalıdır? sabah 10:00 başlayan bir yükseliş ile akşam 22:00 devam etmektedir. Kullanıcıların en aktif olduğu zaman bu saatler arasındadır. Sizde kendi paylaşım zamanlamasını buna göre seçebilirsiniz. 

Böylece instagramın yoğun kullanıldığı saatleri kendi sayfanızda test ederek kullanabilirsiniz. İşletme hesabından tekrar normal hesaba geri dönebileceğinizi de söyleyelim. 

Not : Eğer Türkiye’den yurtdışı bazlı etkileşim yapıyorsanız ülkeler arası saat farkını göz önüne alınız. Saat farklı önem taşımaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

instagramda hangi saatlerde paylaşım yapılmalı (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın