Sponsorlu Bağlantılar

instagram “sürekli yükleme özelliği” nasıl kapatılır?

783 views
Sponsorlu Bağlantılar

Mobil uygulama instagram’da insanlarla bağlantı kurmasına yardımcı olmak için kişiler sürekli senkronize edilip instagram sunucularında saklanmaktadır. Devamlı bağlantı kurulması kimlerin takip edileceğini senin seçmen için yardımcı bir özelliktir. Bu genellikle Facebook kullanıcıları ve telefon rehberindeki kişiler ile sekronize edilerek instagram’da önerilen kişilerde gösterilmesidir. Bir kişinin cep telefon numarasını telefona kayıt ettiğiniz de senkronize açıksa yani “sürekli yükleme özelliği” açık konumda ise bu kişi karşınıza çıkacaktır.

Instagram’ı telefon veya tabletinizin kişi listesinde bağlandığınız da instagram’da olan kişiler listesinde görünecektir. Eğer instagramda telefon numarası ile görünmek istemiyor veya kayıt ettiğiniz kişileri görmek istemiyorsanız “sürekli yükleme özelliğini kapatmak” gerekecektir.

Kişileri senkronize etmeyi durdurmak istiyorsanız kullandığınız İOS & ANDROİD  tabanlı işletim sistemi telefonlarda aşağıdaki adımları uygulamanız gerekecektir.

  • Profiliniz 
  • Ayarlar
  • Kişiler
  • Bağlantıyı Kes

Kişilere bağlantıyı Kes butonu ile artık telefon numarası yada facebook üzerinden karşınıza sürekli çıkan önerilen kişiler, facebook arkadaşları senkronize işlemini sonlandırabilirsiniz. Bunun haricinde “https://www.instagram.com/accounts/contact_history/” adresi üzerinden yada instagram web sayfası üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra instagram uygulamasında tanımlı telefon rehberiniz de bulunan kişileri buradan silebilir yönetebilirsiniz.

  • Profil 
  • Profilini Düzenle
  • Kişileri Yönet

Senkronize ettiğiniz tüm kişileri yada belirli kişileri silebilir, kaldırabilirsiniz. Tümünü sildiğiniz kişileri “sürekli yükleme özelliği” tekrar açtığınız da yüklenmesini sağlayacaksınız. Bu özellik size arkadaşlık önerilerinde, arkadaş takip etme konusunda yardımcı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın