Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram’da gt-dm-tkp-unf ne anlama gelir?

750 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagram da bazı kelime kavramları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. İnstagramı sizde sıklıkla kullanıyor ve bazı yüksek takipçisi olan instagram kullanıcılarının paylaşımlarının altında yapılan yorumlarda bu kelimelere sık sık rastlamışsınızdır.

Yorumlar altında gözünüzün aşinası olduğu kelimeler başlıca gt, dm, tkp, unf, tbt, tb gibi kelimeleri görmüşsünüzdür.

Bu harfler neyi temsil etmektedir, bu harfler ne anlama geliyor bunları sizlere başlıklar halinde açıklamaları olarak bilgilendireceğiz.

İNSTAGRAM DA HARFLERİN ANLAMI NEDİR

Bu harflerin bazı anlamları vardır, daha önceki konularda yasaklı harfler, yasaklı kelimeleri vermiştik bunun dışında Türk takipçileri tarafından sıklıkla kullanılan kısaltılmış kelimeleri aşağıda sıralayarak vermeye çalışacağız.

İNSTAGRAM’DA GT ANLAMI NEDİR?

İnstagram da gt ne demek yeni başlayan ve instagram kullanıcıları arasında takipçi sayısını artırmak amaçlı olarak kullanılan bir ifadedir. GT ( Geri Takip ) kısaltılmış harfleridir.

Bir kullanıcı yorum altında yazdığınız da gt olarak o kişiyi takip ettiğiniz de o da sizi takip edeceği anlamına gelmektedir. Fakat bu sağlıklı değildir bazen yasaklı kelimeler olarak görüldüğünden hesaplar geçici olarak banlanıyor olabiliyor.

İNSTAGRAM’DA DM ANLAMI NEDİR?

İnstagram’da dm ne demek, anlamı nedir? Bu kelime Direkt Mesaj veya İngilizce olarak Direct Message kelimesinin baş harflerini kullanmaktadır. Doğrudan mesaj, özel mesaj olarak anlamalara gelmektedir.

Daha önceki konularımız da instagam’da dm nasıl atılır? Bunu siz takipçilerimize anlatmaya çalışmıştık. İnstagram kullanıcısıyla özel olarak mesajlaşma için kullanılmaktadır.

İNSTAGRAM’DA TKP ANLAMI NEDİR?

Diğer bir kısaltma olarak instagram’da kullandığımız tkp, yorumlarda bu harfleri görebilirsiniz. Bunun anlamı ne demek, hangi anlam içermektedir. İnstagram da tkp ne demek TKP ( Takip ) kelimesinin kısaltılmışıdır.

Yoruma bırakılan tkp ile karşı tarafın takip etmesiyle takip edileceği anlamına gelmektedir. Takip edeni takip ederim olarak söyleyebileceğimiz bir takipleşme mesajıdır.

İNSTAGRAM’DA UNF NE DEMEK

İnstagramda unf anlamı şu demektir. Unflollow kelimesinin kısaltılmışı olarak UNF harfleri takip etmeyi bırakırsanız bende takip etmeyi bırakırım anlamına gelmektedir. Kullanıcıların profillerinde bu kısaltılmış harfleri görebilirsiniz.

instagramda unf ne demek olduğu kısaca beni takip etmeyeni bende etmem olarak profilinde bazı kişilerde görebilirsiniz.

İNSTAGRAM OFFİCİAL NE DEMEK

Yüksek takipçisi olan hesaplar genelde official olarak yazdığını görürsünüz. İngilizce kelimede official, Türkçe karşılığı Resmi hesap anlamına gelmektedir. Tek hesap, bir başka hesabım yoktur anlamına gelmektedir. Ünlü kişilerin hesaplarını güvene almak için instagram mavi onay rozeti geliştirmiştir. Bu tür ünlü ve takipçisi fazla olan hesapları mavi onay işareti ile güvene almaktadır.

İNSTAGRAM SON FOTO KARŞILIĞI NEDİR?

İnstagramda kullanıcılar bazen yorum altına yorum olarak son foto olarak yorum bırakmaktadır. Bunun anlamı her iki tarafında karşılıklı olarak beğenmek anlamına gelmektedir.

Takipçisi az olan foto beğenisi fazla olmayan kullanıcılar tarafından sıklıkla başvurulan bir beğeni tekniğidir. Karşılıklı son fotoların beğenilmesi anlamına gelmektedir.

İNSTAGTAM SFS NE DEMEK?

Karşılıklı kullanıcıların takipçi sayısını artırmak amaçlı olarak profillerini paylaşmasıdır. Bu da yeni başlayan takipçiler için takipçi kasma olayının bir başka formatıdır. İnstagram sfs ne demek konusunda karşılıklı profil değişimi, paylaşımı olarak söyleyebiliriz.

Diğer konularımızda instagram’da k harfi m harfi ne demek konusunda paylaşımlarımız olmuştu bunun yanında B ve MN harflerinin de ne anlama geldiğini siz takipçilerimize anlatmaya çalıştık.  Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için instagram yardım hattı sayfamızdan bize sorularını ulaştırabilirsiniz.

Diğer tüm konudaki sorularınız için soru-cevap sayfamıza sorularınızı göndererek cevaplar alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın