Sponsorlu Bağlantılar

İnstagramda bölünmüş fotoğraf nasıl yapılır?

7.386 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda siz takipçilerimize paylaşımlarda sıklıkla karşılaştığınız instagram bölünmüş fotoğraf nasıl yapılır? Bunu sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

İnstagram mantığı olarak fotoğraflar ve videolar paylaşmak bunun yakında 24 saatlik geçici hikâyeler ile story bölümünden paylaşmak olarak söyleyebiliriz. İnstagram da görsellik olarak da bazı instagram kullanıcıları fotoğraf paylaşımında bölünmüş resim olarak paylaşım yapıyor ve tümü bir fotoğraf gibi profilinde görülmektedir.

Bizde bu konumuzda instagram bölünmüş ekran konusunda siz takipçilere bunu nasıl yapacağız bunu sizlere aşağıda vermeye çalışacağız. İnstagram da popüler kullanıcılar veya popüler trend olmak isteyen bu kullanıcılar için bölünmüş fotoğraf ( square photo ) olarak paylaşımlar oldukça dikkat çekecektir.

İNSTAGRAM BÖLÜNMÜŞ FOTOĞRAF PAYLAŞMA

İnstagram da bölünmüş fotoğraf eklemek için ilk önce kendinize bir fotoğraf belirleyiniz. Bu fotoğrafı hesabınızda paylaşmak için birde araca ihtiyaç duyacağız. Bunu bilgisayarda photoshop programı veya paint programı ile bölebilirsiniz.

PHOTOSHOP;

Photoshop ile parçalı resim hazırlama konumuzu video anlatımla nasıl yapılır hemen izleyebilirsiniz. Alternatif video olarak da dailymotion videomuzu izleyebilirsiniz.

YOUTUBE;

DAİLYMOTİON;

UYGULAMA;

Fakat mobil cihazlarda Android, İphone, İpad cihazlarda fotoğrafları kırpıp bölerek kolaylıkla paylaşmak ise 9Square for Instagram uygulaması kullanmanız gerekecektir. Bu uygulama ile ızgara resim oluşturarak 3×1, 3×2, 3×3, 3×4, 3×5 ızgaralara bölerek kaliteli görseller oluşturmaktadır.

Android;https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hodanny.instagrid&hl=tr” adresi üzerinden bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

İnstaGrid;https://play.google.com/store/apps/details?id=com.velanseyal.instagridcollage&hl=tr

İOS; Diğer iPhone, İpad cihazlarda kullanmak için Giant Square for Instagram uygulamaları için “https://itunes.apple.com/us/app/giant-square-for-instagram/id638402155?mt=8” adresi üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz.

Yukarıda iki farklı yöntemle instagram ızgara fotoğraf oluşturmak ve paylaşmak için kullanabileceğiniz yöntemdir.

instagram parçalı fotoğraf yapma için nette araştırma yaparak birçok öne çıkan uygulamalar vardır. Fakat bunlar arasında sizlere verdiğimiz yöntemlerle kolaylıkla yapabileceksiniz.

Bu konumuzda instagram parçalı fotoğraf paylaşma konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bununla ilgili olarak sorularınız için tarafımıza sorularınızı göndererek cevaplar alabilirsiniz. Diğer tüm instagram sorularınız için instagram yardım sayfamızdan tarafımıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın