Sponsorlu Bağlantılar

instagram hikaye kaç saniye

2.092 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konu anlatımında instagram hikaye süresi kaç saniye konusunda bilgilendirme yapacağız. Yeni başlayan kullanıcılar için bilgiler vermeye çalışacağız.

Bu süre uzatılabilir mi? Gibi kullanıcılardan sık sık bu konularda mesajlar gelmektedir. İnstagram bazı kullandığı özellikleri diğer uygulamalardan kopya çekerek kendi uygulamasına entegre etti ve artık diğer uygulama geliştiricilerin kullanıcılarını da kendine çekmeye başladı.

Bunlardan en başta olanı ise instagram story yani instagram hikâyeleridir. Bizde instagram story video kaç saniye olduğunu yazımız için hemen fazla uzatmadan verelim.

İNSTAGRAM STORY VİDEO SÜRESİ

İnstagram da hikâye süresi 15 saniyedir. Bu on beş saniyelik video süresi 24 saat boyunca sil silmediğiniz sürece hikâyeler kısmından takipçileriniz tarafından izlenecektir. Bu süre yani 15 saniyelik video 24 saat sonrasında kendiliğinden silinecektir. Bu videolar silindi diye üzülmenize gerek yok çünkü bu hikâyeler artık yeni gelen güncellemeler ise artık instagram arşiv kısmında görebilir ve buradan indirebilirsiniz.

instagram story video süresi artırma yapılabilir mi? Bununla ilgili olarak internette maalesef birçok konu gördüm, bununla ilgili olarak 15 saniyeden fazla video yükleyemez, çekemezsiniz buna instagram sunucuları izin vermez. Ama bazıları bunu varmış gibi göstermeleri size hit sayısını artırmak için yazılan konulardan başka bir şey değildir.

IGTV NEDİR?

Eğer sizde instagrama uzun videolar yüklemek isterseniz instagram yeni özelliği IGTV ile uzun videolar yükleyebilirsiniz. Şuan için sınır 1 saate kadar yüklenebiliyor fakat yakında bu sınırda kalacak gibi olabilir. Bu IGTV üzerinden ileri sardırma, geri sardırma, yatak, dikey olarak videoları izleyebilirsiniz.

instagram hikaye kaç saniye video alır konusunda sizlerden gelen sorulara cevap vermeye çalıştık bununla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı, sorunlarınızı yazabilirsiniz.

Diğer tüm konularda soru sormak için soru & cevap sayfamızı kullanarak bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın