Sponsorlu Bağlantılar

instagram yanlış bilgilerle savaşıyor

94 views
Sponsorlu Bağlantılar

instagram blog sayfasında paylaştığı bilgilerde paylaşılanlara güvenilmesini istemektedir. Fakat video ve fotoğraflarda yanlış bilgilendirmenin gittikçe artması nedeniyle buna savaş açtığını da söylemektedir.

Bunun için 2019 yılının Mayıs ayından bu yanlış bilgileri saptamak,  gözden geçirmek için ABD de “üçüncü parti kontrolcüler” ile çalışma başladığını ayrıca bilmiştir.

Bu ortaklar neler yapıyor yanlış bilgi dağılımı azaltmak amaçlı olarak çalışarak değerlendiriliyor, kontrol edilmektedir. Bağımsız olarak çalışan üçüncü parti kontrolcüler hatalı görülen gönderileri değerlendirme ve instagram bu yanlış bilgileri Keşfet ve Etiket sayfasından kaldırarak dağılımı azaltmaktadır.

Bunun amacı kullanıcılara doğru bilgiyi kullanıcılara iletmek, göstermek amaçlı olarak yanlış bilgilerle savaş haline getirmek olmuştur. Bu aynı zamanda Facebook ve Instagram için geçerli bir çalışma olarak bloğunda duyurmuştur.

Bundan önceki paylaşımlarda instagram da diğer alınan tedbirlerde “çevrim içi zorbalık” konusunda alınan önlemler paylaşılmıştı.

 Kaynak;https://instagram-press.com/blog/2019/12/16/combatting-misinformation-on-instagram/

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın