Sponsorlu Bağlantılar

instagram tanıtım yayınlayamazsınız sorunu çözümü

2.276 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda instagram da farklı bir sorunlardan biri olan instagram tanıtım yayınlayamazsın hatası ve bununla ilgili sorunları çözmek için neler yapılabilmektedir bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

Sosyal ağ platformunda kullanıcı kitlesi gün geçtikçe artmaya başlamakta ve bu oranla da bu platform üzerinden reklam verme oranları da bir o şekilde gelişmektedir. Daha önceleri instagram reklam verme işlemi Facebook üzerinden gerçekleşirken şimdi uygulama üzerinden de tanıtım yayınlayabiliyorsunuz.

Fakat bazen işler aksi gidebilmektedir. Bunlardan biride instagram reklamlarında “tanıtım yayınlayamazsın” sorunu oluşabilmektedir. Bizde bu problemin nasıl çözüleceğine dair 2020 yılının ilk aylarında sizlere çözüm önerileri vermeye çalışacağız.

İNSTAGRAM TANITIM YAYINLAYAMAZSIN HATASI ÇÖZÜMÜ

İnstagram tanıtım yayınlayamazsın problemi olarak sorunun en başında kişisel hesaplardan reklam vermeye çalışmanızdır. Yani hesabınızı bir işletme hesabına geçirmeniz gerekecektir. Böylece tanıtım yayınlayamazsın sorunsalı başlıca nedenin kaynağına inmiş oluyoruz.

Daha önceki konularımızda işletme hesabına nasıl geçilir konusunda yazımızı okuyarak yararlanabilirsiniz. Böylece kişisel hesabınızı bir işletme hesabına alarak reklam vermek için engelleri kaldırmış olacaksınız.

Birde reklam verme konusunda işletme hesabınızla ilişkilendirilmiş hesaplarda yönetici olan kişinin reklam vermek için yetkili olmasıdır. Yani Facebook sayfasında yönetici olarak yetkilendirilmiş olmasınız gerekecektir.

Böylece instagram tanıtım yayınlayamazsın hatası almayacaksınız. Bu iki önemli konuda dikkat etmeniz gerekecektir.

Tavsiye Yazı; instagram yardım ve destek hattı

Facebook sayfasında reklam veren olarak sayfa yönetici tarafından yetkilendirme almanız gerekebilecektir.

Bu konumuzda instagram tanıtım yayınlayamazsın sorunu çözümü konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak tarafımıza soru sorabilirsiniz. İnstagram konusunda sorularınız için yardım ve destek sayfamız üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın