Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüm } silkroad.exe çalışmayı durdurdu hatası

2.499 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda Silkroad oyunu oynarken veya oynamaya çalışırken oyunu açtığınızda Silkroad çalışmayı durdurdu hatası nasıl çözülür? bu konuda sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bilgisayarlarda can sıkıcı sorunların başında genel olarak mavi ekran hatası, veya program uyumsuzlukları nedeniyle çalışmayı durdurdu sorunu veya eksik dll hataları sıklıkla rastlanan sorunsal arızalardır.

Bu konumuzda soru & cevap platformu tarafına gönderilen sorulardan biri olan silkroad.exe hatası nasıl çözülür? bununla ilgili olarak nasıl çözüm yolu sağlarız bunu irdeleyelim. 

silkroad.exe çalışmayı durdurdu sorunu nasıl çözülür?

bununla ilgili olarak en çok kullanılan çözüm yolu dep ayarıdır. dep ayarını devre dışı bıraktığınızda bu sorun genel olarak düzelecektir. İşletim sistemi Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 ve diğer eski işletim sistemi sürümlerinde de kullanılan bu çözüm yolu için aşağıdaki adımları izleyerek çözüm sağlayalım.

  • Bilgisayarım ( fare ile sağ tuşa basın. )
  • Özellikler
  • Gelişmiş Sistem Ayarları
  • Performans > Ayarlar
  • Veri Yürütme Engellemesi
  • Dep Ayarlarını Devre Dışı Bırakınız.

veya win+r tuşlarına birlikte basarak “çalıştır” penceresini açıyoruz, bu işlemi yapabilmek için yetkili hesaba sahip olmanız gerekir. çalıştır penceresine “bcdedit /set {current} nx AlwaysOff” komutunu yazdığınızda dep ayarı pasif yani kapatılacaktır. 

Böylece silkroad.exe sorunu çözülmüş olacaktır. eğer sizinde bu hata ile başınız derde girmiş ve çözüm yolunu biliyorsanız yorumlar kısmından yazarak yardımcı olabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket;

silkroad.exe hatası, silkroad.exe sorunu, silkroad.exe error, silkroad.exe problemi, silkroad.exe sorunu nasıl düzelir, silkroad.exe sorunsalı, silkroad.exe Windows 10, silkroad.exe çözüm, silkroad.exe çalışmayı durdurdu sorunu,

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın