Sponsorlu Bağlantılar

instagram paylaşımlarını yoruma kapatma

379 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda instagram yorumlar nasıl kapatılır? Konusunda siz takipçilerimize bilgi vermeye çalışacağız. Dünyaca ünlü sosyal ağ platformu olan ve video ve fotoğraf paylaşabileceğiniz bu uygulamada gönderi altında izinler doğrultusunda yorum yapılmasını da sağlayabilirsiniz.

Bunun dışında paylaşıma yorumları da ayrıca kapatarak kullanıcıların yorum yazmasını da ayrıca engelleyebilirsiniz. Bizde bu konumuzda instagram gönderileri yorum yapmaya kapatma konusunda sizlere nasıl yapılacağına dair ipuçları vereceğiz.

Yeni başlayanlar için instagram nasıl kullanılır ayrıca yazımızı okuyarak önemli ipuçlarına da sahip olabilirsiniz.

İNSTAGRAM YORUMLAR NASIL KAPATILIR

Çok kullanıcılı instagram hesaplarında gönderilerin altında bırakılan yorumlar, reklam içerikli, küfür içerikli veya diğer kullanıcıları tahrik edici yazılar, yorumlar olabilir bunların önüne geçebilmek için instagram gönderi yorumlarını engellemek tamamen kapatmak için aşağıda adımlarla gönderileri kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Bunu iki farklı yöntemle yapabileceğini söyleyerek ilk adım olarak bütün gönderilerin altına yorum bırakmayı sınırlama, engelleme yöntemi olarak;

  • UYGULAMA
  • AYARLAR
  • GİZLİLİK VE GÜVENLİK
  • YORUM KONTROLLERİ
  • KONTROLLER
  • Şu kişilerden yorumlara izin ver
  • Şu kişilerin yorumlarını engelle

Bu iki farklı yöntemle yorumları sınırlayabilirsiniz. Bu bölümde ayrıca Filtreler mevcuttur. Burada yapmanız gereken “rahatsız edici yorumları gizle” ve manuel filtre altında çok şikayet edilen kelimeleri engellemek için kullanabilirsiniz.

Yukarıda adımlarla filtreleme işlemlerini yerine getirerek kolaylıkla instagram yorumlar nasıl sınırlandırılır konusunda bu işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İNSTAGRAM YORUMLARI TAMAMEN KAPATMA

Yukarıda adımlarla instagram yorumları sınırlama işlemini gerçekleştirebiliriz. Bunun için yapılması gereken adım;

  • İnstagram da gönderi paylaşman paylaş butonu menüsünün hemen altında “gelişmiş ayarlar” kısmını göreceksiniz.

Yukarıda gelişmiş ayarlar kısmından gönderiye ait yorumları kolaylıkla kapatabilirsiniz. Bunun dışında önceden paylaştığınız resimler, videoları yorumlara kapatmak için paylaşımlarınızın yanında bulunan … üç nokta yani ayarların olduğu menüye gidiniz.

Paylaşım yanında bulunan üç nokta işaretine bastığınızda size “yorum yapmayı kapat” butonu ile sadece o gönderiyi yorumlara kapatabilirsiniz.

Tavsiye yazı; instagram yardım hattı

İki farklı yöntemle instagram gönderileri yorumlara engelleme, kapatma konusunda işlemini yapabilirsiniz. Yukarı da konumuzda instagram yorum sınırlandırma konusunda bu işlemin nasıl yapılacağına dair ipuçları vermeye çalıştık. Bu konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın