Sponsorlu Bağlantılar

battlefield 1 çalışmayı durdurdu hatası çözümü

1.286 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konumuzda battlefield 1 çalışmayı durdurdu hatası ve bununla ilgili sorun nasıl çözülür? Buna çözüm yolu üreteceğiz.

Bilgisayara yüklediğiniz BF1 oyunu orijinal ya da herhangi bir alandan indirmiş olduğunuz bu oyunda ekran kartı veya herhangi bir nedenle battlefield 1 çalışmayı durdurdu problemi yaşanabileceği tüm oyunlar için geçerlidir.

Laptop veya masaüstü bilgisayarda sorun yaşanmasının nedenleri arasında ilk neden ekran kartı ve ekran kartı sürücüleri yer almaktadır. Birde bu sorun aniden oluşmasının nedeni arka planda Windows işletim sisteminin güncellemesi gerçekleşmiş ise bu sürücü ile işletim sistemi arasında sorun yaşanabilmesi nedeniyle battlefield 1 çalışmayı durdurdu sorunu yaşanmasına neden olabilmektedir.

battlefield 1 çalışmayı durdurdu hatası çözümü

Sizlere aşağıdaki adımlar ile bur sorun nasıl çözülür? Bununla ilgili ipuçları vererek sorunun kaynağını bulmaya çalışacağız.

  • Ekran Kartı sürücülerini kaldırın
  • Bilgisayarda gereksiz çöp dosyaları ve dosya artıklarını temizlemek için Ccleaner Programı ile
  • Ekran kartı sürücülerini en güncel şekilde yeniden kurunuz ve tekrar deneyiniz.
  • battlefield 1 çalışmayı durdurdu hatası çözüm devam ediyor mu? O zaman tekrar aşağıdaki adımları uygulamaya çalışınız.
  • FPS programları var mı? Bu tür programları kapatarak deneyin.
  • battlefield 1 çalışmayı durdurdu 2018 sorunu için arka planda çalışan programları kontrol ediniz. Arka planda çalışan programlar kapatma konusunu okuyarak BF1 oyunu tekrar çalıştırmayı deneyin.
  • Bazıları battlefield 1 çalışmayı durdurdu hatası çözümü yolu olarak profsave_profile dosyasını silince bu sorunun çözüldüğünü yazmışlardır.
  • Dosya Konumu : “C:\Users\Kullanıcı Adın\Documents\Battlefield 4\settings\ klasöründe PROFSAVE_profile” üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Yukarıda adımlarla battlefield 1 çalışmayı durdurdu problemi nasıl çözülür? Bu konuda sizlere anlatmaya çalıştık. Bununla ilgili sorunun devam ediyorsa yorumlar kısmından sorunu tekrar bildirerek farklı yöntemler önermeye çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın