Sponsorlu Bağlantılar

instagram “Konum Hikayeleri” nasıl kullanılır?

99 views
Sponsorlu Bağlantılar

Instagram’da yeni gelen bir özellikle daha bir farklılık yaşatacaktır. Bu özellik hikayeler kısmında lokal yani bölgesel olarak konum atıldığında ortaya çıkmaktadır. “Location stories!” özelliğinde Konum Hikayeleri , hikaye çekip attığınızda ve bu hikaye konum eklediğinizde ortaya çıkmaktadır.

bu özelliği kullanabilmek için KeşfetArama” bölümüne girdiğinizde en üst’de hikayelerin olduğu yerde çıkmaktadır. Diğer profili açık kullanıcıların paylaştığı hikayelerde konum ekli ise görüntülenmektedir. Hangi şehir, il’de bulunuyorsanız örnek ben Konya’dayım, siz İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa veya Bartın gibi lokal bölgelerde atılan hikayelere konum eklendiğinde çıkmaktadır.

instagram lokal ( bölgesel ) hikayeler “Location stories” ile sizin bulunduğunuz hikayeleri izleme imkanı bulabilirsiniz. Anlık olarak takip edebileceğiniz hikayeleri görebilirsiniz. izlenme sayısı artış olacağını’da söylemeden geçmeyelim.

instagram lokal hikayelerde çıkmak için ne yapmak gerekiyor, bulunduğunuz bölge’de, yada şehirde keşfet kısmında çıkmak için ilk önce profilin herkese açık olması gerekiyor yani gizli profil ise bu özellikten yararlanamıyorsunuz. Profili görünürlüğe herkese açtıktan sonra hikayelere konum ekleyeceksiniz.

instagram hikayelerine konum nasıl eklenir?

çektiğiniz stories ( hikaye )’de konum, ısı derecesi, saat veya diğer emojiler için hikaye’de ekranı yukarıdan aşağı doğru çektiğinizde yukarıda örnek resimdeki menüler gelecektir burada “KONUM” yazan yere bastığınızda bulunduğunuz yerin ve yere yakın konumları göreceksiniz buradan eklediğinizde artık konum hikayelerine çıkmaya hazırdır belli periyotlarda gösterim yapılmaktadır. Bunun dışında istediğin kent, şehir, ili arama bölümünden yazarak arattığınızda o yerdeki hikayeleri izleme imkanı da sunulmaktadır. Bu nedenle izlenme oranlarını arada kontrol etmenizi tavsiye ederim. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

instagram “Konum Hikayeleri” nasıl kullanılır? (9 Yorum)

Yorum Yaz

  1. hikayeme konum ekliyorum ama yine de çıkmıyor. hiç birinde. sanırım x ya basmış olabilirim onu nasıl geri alacağım ?

  2. Merhaba instagramda iki hesabım var eski hesabımda paylaştığım hikayelerde konum eklediğimde lokal hikayede çıkıyor ancak yeni hesabımda (iki haftalık) konumlu hikaye paylaştığımda lokal hikayelere düşmüyor neden olabilir?

  3. Bende de aynı sorun var arkadaşla ayarları aynı yaptik ayni konumdan paylaştık ama ona bakıp benim ki görünmüyor nasil çözeriz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın