Sponsorlu Bağlantılar

instagram keşfet nasıl çalışır?

139 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagram keşfet çalışma mantığını siz merak eden kullanıcılarımıza instagram mühendisleri tarafından paylaşılan bir blog yazısından alınarak sizlere aktaracağız. Oldukça merak uyandıran instagram keşfet nasıl çalışmaktadır?

Bu haber diyphotography.net tarafından instagram keşfetin çalışma sırlarını açıklamaktadır. Çoğu ünlünün, tanınmış kişilerin keşfet sekmesinde görünmesinin temel nedenleri, kriterleri nedir?

İNSTAGRAM KEŞFETE ÇIKMA

Keşfet bölümünde yer alan gösteriler instagram algoritmasına bağlı olarak “yapay zeka” kullanılarak ön plana çıktığını söylemektedir. Bu yapay zekânın da ayrıca çalışma mantığında kullanıcıların farklı şeylerden hoşlandıkları ve bu hoşlanılan şeylere göre eleme sistemine göre değerlendirme yapıldığı ve böylece birkaç elemeden geçirilerek keşfete düştüğü açıklanmaktadır.

İnstagram yapay zeka ilgi çeken hesapları filtrelemek suretiyle bir eleme yapmaktadır. İlgi çeken milyonlarca hesap, spam kontrolü, yanlış bilgiler süzülerek ilk 500 uygun hesap tespit ediliyor. Ardından bu seçilen 500 uygun hesap kendi arasında etkileşime girme ihtimalleri değerlendirilerek 150 uygun hesaba indirilir.

Bu seçilen 150 ilgi çekici hesaplar sonrasında sinir ağı kullanılarak 50’ye indiriliyor. Bu 50 hesaba indirilen hesaplar derinlemesine sinir ağı ile tekrar 25 ilgi çekici hesaba indiriliyor ve bu hesaplar istagram keşfet bölümünde gösterilmektedir.

Bu işi tamamen instagram yapay zeka üstlenmektedir. Bu şu oluyor Keşfet sekmesinde gösterilen hesaplar aslında kullanıcının ilgi alanına, hoşlandığı sayfalara göre değil de, ilgi çeken hesapları filtreleme yöntemine göre çalışmaktadır.

TAVSİYE YAZI; instagram yardım ve destek hattı

Böylece instagram keşfet nasıl çalışır, Keşfete nasıl çıkılır, Keşfete düşme konusunda kullanıcılara açıklık getirmektedir. Kaynak; https://www.diyphotography.net/this-is-how-instagram-chooses-content-for-your-explore-tab/

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın