Sponsorlu Bağlantılar

instagram hikayesinde yazıyı tutturma sabitleme nasıl yapılır

2.484 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda instagram hikayesinde bir objenin üzerine yazıyı sabitleme veya tutturma işleminin nasıl yapılacağına dair ipuçları vereceğiz.

Buna kısaca şöyle açıklama yapacak olursak çektiğiniz bir hikayede bir görsel hareket ettikçe yazıda onunla beraber tutturduğunuz yere doğru hareket edecektir. İnstagram da bu özelliğe hikayeye tutturma özelliği denilmektedir.

Yeni başlayan kullanıcılar için instagram hikayede yazıyı sabitleme nasıl yapılır bunu 2020, 2021 yıllarında bu özellik değişmediği sürece bunun yapılış yöntemini anlatacağız.

NSTAGRAM HİKAYESİNDE YAZIYI TUTTURMA

Hikayelerde hareketli obje üzerine yazıyı tutturma işlemi aslında oldukça basittir. Bununla ilgili olarak yapacağınız ilk şey;

  • İnstagram da hareketli video çekin veya yükleyin.
  • Sonrasında hikayenize bir tutturmak istediğiniz bir yazıyı yazın
  • Ardında yazıyı yazdırdıktan sonra “bitti” butonuna basınız.
  • Bu yazdığınız yazı üzerine gelerek parmağınızla bastırın ve tutun sonrasında bir özellik açılacaktır.
  • İptal ve tuttur seçeneği gelecektir. Yazıyı hangi obje üzerinde tutturacaksanız oraya sürükleyin veya altta barı göreceksiniz o bar ile obje video da görüne kadar ileri geri oynatabilirsiniz.
  • Sonra obje ile gelmesini istediğiniz yazıyı ayarlayın ve “tuttur” butonu ile işlemi sonlandırabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Böylece hikayeler üzerinde hareketli videolar üzerine yazıyı sabitlemiş, tutturmuş olacaksınız. Bu konumuzda instagram stories yazıları tutturma konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden sorularınızı tarafımıza sorabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın