Sponsorlu Bağlantılar

Android arka planda çalışan uygulamaları kapatma

145 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Android cihazlarda arka planda çalışan uygulamalar nasıl kapatılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Arka planda çalışan uygulamalar her zaman pil canavarı olmuşlardır. Pilinizin çabuk bitmesine neden olan uygulamaları sonlandırmak, kapatmak telefonunuz daha fazla pil süresinin uzun gitmesine neden olacaktır.

Pilinizin uzun süreli gitmesi için ve telefonun performansının daha iyi olması için arka planda kullanmadığınız uygulamaları sonlandırmanız yeterli olacaktır. Bizde yeni başlayan Android kullanıcıları için arka planda kullanmadığınız uygulamaları kapatmak için hangi adımlarla yapılacağını sizler için bu makalemizde bulabilirsiniz.

ANDROİD ARKA PLANDA ÇALIŞAN UYGULAMALARI KAPATMA

  • Ayarlar
  • Uygulamalar
  • Bu kısımda arka planı meşgul eden, çalışan uygulamaları göreceksiniz. Buradan çalışmadığınız uygulamaları bulunuz ve giriniz.
  • Kapatmak istediğiniz uygulamaları ( durdurmaya zorla )

Yukarıda uygulamayı durdurdunuz böylece telefonun şarjının hızlı bir şekilde bitmesinin önüne geçeceksiniz. Ayrıca performans da hızlanmış olacaktır.

Piyasa en çok kullanılan Android Telefonlar;

Huawei, Samsung, Xiaomi, Asus, Oppo, Honor, Lg, Casper, Vestel Venüs, Zte,

Fakat telefonu yeniden başlattığınızda bu uygulamalar yine çalışacaktır. Bunu kontrol etmeniz gerekecektir.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Android açık uygulamaları kapatma konusunda bu işler nasıl kapatılır, nasıl yapılır, nasıl yapılmaktadır konusunda  bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bize ulaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın