Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram hikâyesinde { stories } alışveriş özelliği

1.069 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagramın yeni bir özelliği olan hikayelerde alışveriş özelliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Daha önceki konularımızda instagramda kataloglu satışlar konusunda siz takipçilere bilgi vermeye çalışmıştık.

Bu konumuzda yeni bir özelliği olan hikayelerde satış yapma konusunda siz takipçilere bilgi vermeye çalışacağız. Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan, popüler trend uygulamalardan olan instagramda alışveriş etiketi sayesinde markaları müşterileriyle buluşturmayı düşünmektedir.

Daha önceden seçilen pilot bölgelerde denenen hikayede alışveriş etiketi ile müşterileriyle köprü kurmayı hedefleyen bu özelliği artık yeni güncellemelerle 46 ülkede duyurdu. Eğer bu özelliği bulunduğunuz ülkede hala aktif değilse yakında gelecek güncellemelerle kullanmaya başlanabileceğini kendi blog sayfasında duyurdu.

İNSTAGRAM HİKÂYESİNDE ALIŞVERİŞ ÖZELLİĞİ

Bu özelliği kullanmak aslında çok basit, büyük markaların şuan için kullanabileceği bu özellikte hikâyesinde bulunan etikete dokunmanız yetecektir.

Böylece sizi markaya yönlendirecek ve beğendiğiniz ürün veya ürünün diğer modellerini görebileceğiniz bir şekilde alışverişe başlayabileceksiniz. Bu ürünleri “keşfet” kısmından “alışveriş” kelimesinin İngilizce karşılığı olan “shopping” anahtar kelimesini aratarak bulabilirsiniz.

Aramalarda kendi ilgi alanıza giren ürünleri buralardan bularak veya buna yakın ürünleri tespit ederek farklı alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. İnstagram hikayelerinde alışveriş nasıl kullanılır bunu ileriki konularımızda siz takipçilerimiz için ayrıca sunmaya çalışacağız.

Tavsiye Yazı; instagramda sponsorlu reklam verme

Haziran ayından bu yanan pilot bölgelerde denenen hikaye etiketiyle alışveriş yapma diğer çapraz satış tekniği ile firmaları ve müşterileri bir araya getirerek köprü kurmayı amaçlamaktadır. Bu satış tekniği zamanla ne kadar başarılı olacak bunu ileride belli olacağını söyleyerek konuyla alakalı sorularınızı sayfamızın hemen altında yorumlar kısmında bize sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın