Sponsorlu Bağlantılar

instagram hikayesinde konum kendiliğinden siliniyor

7.784 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda hikayede konum ekleme sırasında oluşan hatalar üzerinde duracağız. Soru cevap sayfamıza gönderilen sorulardan biride instagram hikayeme eklediğim konum kayboluyor konusunda sorular gelmektedir.

İnstagram stories konum ekliyorum tekrar fotoğraflar bölümüne geldiğimde eklediğim konum kendiliğinden kayboluyor hatası, sorunu yaşamaktayım.

Bununla ilgili bu sorun nasıl çözülür, nasıl düzelir konusunda sorulara çözümler arayacağız.

İNSTAGRAM HİKAYEDE KONUM KAYBOLUYOR

Hikayelere eklenen konum etiketi, konum bilgisi neden kendiliğinden kaybolur? Bunun ilk sebebi konum bilgisinin silinmesi instagram yazılımsal bir hata nedeniyle, instagram sunucularıyla alakalı olarak söyleyebiliriz.

İnstagram sunucularından düzgün konum bilgilerini seçememesi nedeniyle yaşanan problem olarak söyleyebiliriz. Android telefonlarda instagram uygulamasının ön belleğini silerek tekrar deneyiniz. Ön bellek sildikten sonra tekrar konum eklemek suretiyle deneyiniz.

Yazılımsal hatalar nedeniyle yeni bir güncelleme beklemeniz gerekecektir. Bunun için geri bildirim yapabilirsiniz. Ayarlar > Yardım > Sorun Bildir > Bir Şey Çalışmıyor adımlarıyla bunu instagram tarafına geri bildirim olarak şikayet edebilirsiniz.

Uygulamayı kaldırıp, yeniden yüklemek bir şey değiştirmeyebilir. Eğer çoklu hesap girişi yaptıysanız diğer cihazlardan çıkış yapınız. Kendi cihazınızdan çıkış yaparak tekrar giriş yaparak kontrol ediniz.

İnstagram hikayede konum bilgisi siliniyor bu tamamen hesabınızla alakalı bir durum söz konusu olmadığı için cihazınızın “konum servisi” açık mı bunu kontrol ediniz. Konum bilgilerini hangi uygulamalar kullanıyor bunu inceleyiniz.

Telefon veya Tablet üzerinde yüklü uygulamaların güncel olup olmadığını kontrol edelim. Uygulamalar güncel değilse bunu güncelleyelim. Bunun dışında cihazların işletim sisteminin güncel olup olmadığını da kontrol ederek tüm uygulama, cihaz güncellemeleri yerine getirelim.

TAVSİYE VİDEO;

Eğer instagram konum bilgilerini kullanmak için engelliyse buna izin vermeniz gerekecektir. Yukarıda verdiğimiz çözüm adımları sadece telefon ve tablette yapabileceğimiz çözüm yöntemleridir. Yazılımsal bir sorun olma ihtimali yüksek olduğu için instagram tarafından güncellemenin gelmesini beklemek gerekebilir.

Tavsiye Yazı; instagram şikayet hattı

Konumuzda instagram hikayesine konum ekleme hatası ve çözümü hakkından neler yapılabilir konusunda kısa yapılabilecek püf noktalarını vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorunlarınızı, aldığınız hataları sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın