Sponsorlu Bağlantılar

instagram hikayesinde konum bulmuyor

2.390 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda instagram hikayesinde konum ekleyemiyorum sorunları, hataları ile ilgili olarak problemlere cevaplar vermeye çalışacağız. Sizlerden sıklıkla gelen sorunların başında konum ekleme sorunları genel olarak iki farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Bu sorunun en önceliği hikayelerde yer bildirimi eklememe, yani konum ekleme hatası ve eklenen konumda hikayelerde görünmemesi olarak bahsedebiliriz.

Hikayelere eklediğimiz konumlarda eklenen yerde hikayenizin görünmemesi sorunu uygulama güncellemesi alakalı veya instagram uygulamasında arka planda sunucuların stabil olarak çalışmaması olarak söyleyebiliriz.

İNSTAGRAM HİKAYEDE KONUM SORUNU ÇÖZÜMÜ

İnstagram hikâyesinde konum ekleyemiyor olmanızın nedenleri arasında yazılım güncellemeleri ve sunucu hataları oluşturmaktadır. Bunun için yapılması gereken en temel işlem telefon, tablet diğer instagram kullandığınız cihazların versiyon güncellemesi olup olmadığını kontrol ediniz.

Cihazların yazılımlarını güncelledikten sonra uygulama güncellemesi yapınız. Genel olarak instagram hikayede konum sorunu bu nedenler arasında oluşmaktadır.

Bunun yanında hikâye eklediğinizde eklenen alan popüler bir yerde ise futbol maçları, festival, konser, gösteri vb. alanlarda atılan hikâyeler oldukça fazla olacağı için hikâyelerinizin gösterimi buralarda daha az olacaktır hatta yoğunluk nedeniyle konumlarda hiç çıkmayacaktır.

Bunun dışında olası nedenler arasında sürekli aynı yer üzerinde konum ekliyor olmanız nedeniyle instagram bunu spam olarak da algılıyor olması nedeniyle konumlar arasında çıkmasına mani olmaktadır.

Eklediğiniz konumda kendi hikayelerinizi göremiyor olmanız telefonun çerezleri ile de ilgili olabilmektedir. Bu nedenle telefon ayarlarından önbellek ayarlarını temizleyiniz.

Bunun dışında instagram stories konum özelliklerinin açık olduğundan da emin olunuz. Telefon da konum ekleme sorunu yaşanıyorsa izinler > konum > instagram da izinli olduğundan emin olmanız gerekmektedir.


Ayrıca bir başkasının eklenen konumda hikayelerinizi görmesi için “profilin herkese açık olması” gerektiğini unutmayın.

Yukarıda saydığımız ve instagram hikayeye konum ekleyemiyorum sorunu çözümü için öneriler verdiğimiz yazımızda hikayelerde konum kullanmak daha fazla takipçi artırma yöntemleri arasında yer almaktadır.

Bunun için kullanıcılar paylaşımlarında etiketler de olmak suretiyle konum ve gönderilerde yer ekleme ile takipçi artırımı yapabilir.

Bu konumuzda instagram hikayede konum hatası, instagram hikayesinde yer ekleme sorunlarına cevaplar vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı sorunlarınız için instagram yardım destek hattı üzerinden sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın