Sponsorlu Bağlantılar

instagram hikayede bahsetme bildirimi gelmiyor

760 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda ilginç bir instagram sorunu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bazı kullanıcılarımız instagram hikayelerde bahsetmelerde bildirim gelmediğini bununla ilgili bir uyarı olmadığı için bilgimizin olmadığı hakkında sorular tarafımıza yönetmektedir.

Bununla ilgili olarak takip eden kullanıcılarımıza ve bu sorunu yaşayan kullanıcılarımıza bilgi vermeye çalışacağız.

HİKAYELERDE BAHSETME PROBLEMİ

İnstagram bu konuda ne diyor “https://help.instagram.com/486510818565914” adresi üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Eğer gizli hesaplar tarafından hikayelerde bahsediyorsanız bu sizin hesapla olan iletişiminize bağlı olduğu bahsedilmektedir.

# Bu gizli hesabı sizde takip ediyorsanız bir mesaj oluşturulur ve hikaye, senin hakkında hikayeler serisinde görülmektedir.

# Gizli hesabı takip etmiyor ve bu gizli hesap senden bahsediyor ise mesaj oluşturmaz ve senin hakkında serine eklenmemektedir.

Not: Hikayelerinde birisinden bahseden gizli hesaplar, bahsedilen hesabın bu hikayeyi kendi hikayesine ekleyip ekleyemeyeceğini seçer. Bu özellik açık olsa bile, gizli hesabı takip etmiyorsanız bir Instagram Direct mesajı almazsınız veya bu hesabın hikayesini Senin Hakkındaki Hikayeler serinizde görmezsiniz.

Dolasıyla yukarıda sizi hikayelerinde bahseden hesapların profili gizli veya açık olması ve bu hesabı sizin takip etmeniz önemlidir.

Bunun dışında sizi hikayelerinde bahseden kişinin paylaşmış olduğu hikaye durumu “Yakın arkadaşlar” olarak ayarlanmış mı? Bunu bilmek gerekmektedir.

Bu yakın arkadaşlar grubunda sizde ekliyseniz o zaman ve hesabı herkese açık ise size bildirim düşecektir. Eğer yakın arkadaşlar grubunda değilseniz ve hesabı da gizliyse o zaman size bildirim gelmeyecektir.

Bunları göz önünde bulundurarak hikayelerde bahsetmeler de size düşüp düşmediğini kolaylıkla test edebilirsiniz.

Bunun dışında Hikayeler ayarında sizi hikayelerinden gizlediyse bu bahsetmeler de karşınıza çıkmayabilir. Bunun dışında hikayelerde @ işareti kullanmadan bahsediliyorsa o zaman kullanıcı etiketlenmediği için bildirim düşmeyecektir.

INSTAGRAM YARIM VE DESTEK HATTI

Bunun dışında instagram tarafından yaşanan yazılımsal hatalar nedeniyle problemler nedeniyle bu tür hatalar oluşabilmektedir. Bu hatalar neticesinde hikayelerde bahsetmeler de çıkmayabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda instagram hikayelerde bahsetmeler hatası ve çözümü hakkında bilgi vermeye çalıştık. konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer ınstagram konusunda sorular için yardım ve destek hattı üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın