Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatıldı

2.083 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda sizlerden gelen sorulardan biride koşulları ihlal ettiğiniz için kapatıldı sorunudur.

İnstagram topluluğunu korumak amaçlı olarak instagram topluluk kurallarını ihlal ettiğinizde hesabınızı kısıtlamaya veya kapatılmasına kadar götürebilmektedir.

İnstagram hesap kısıtlaması diğer adıyla instagram shadow ban yemiş olabilirsiniz. Bu konuyu ayrıca inceleyebilirsiniz. Bunun dışında hala kuralları ihlal ettiğinizde buna devam ettiğinizde son çare olarak instagram hesabınızı kapatmak durumunda kalmaktadır.

İnstagram topluluk kurallarını “https://tr-tr.facebook.com/help/instagram/477434105621119” adresi üzerinden inceleyebilirsiniz. Bunun dışında kullanım kurallarını da ayrıca “https://tr-tr.facebook.com/help/instagram/478745558852511” adresi üzerinden inceleyebilirsiniz.

instagram itiraz et

Eğer kuralları ihlal ettiğinizde bir hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Yukarıda da görüldüğü gibi “Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatıldı. Hesabını nasıl geri alabileceğini öğren.” Yazılı bir uyarı mesajı alırsınız.

Bu mesajın yanlışlıkla olduğunu düşünüyorsanız itiraz etmeniz gerekmektedir. Bunun için “itiraz et” butonu bastığınızda bir form doldurmak için farklı bir sayfa açılacaktır. Unutmayın! İtiraz ettiğinizde sayfanızın tekrar açılacağına dair kesin bir işlem değildir.

Kapatılmış hesaplar başka kullanıcılar tarafından görünmeyecektir. Bu arada hesabınızda saten kapalı olduğu için giriş yapamayacaksınız.

İtiraz etme süresi biraz yoğunluk etme nedeniyle geç dönüş yaptıklarını da unutmayın. Bunun dışında itiraz etme dışında başka bir şey yapamazsınız. Piyasada sizden para talep ederek ücretli hesap açtırma gibi mesajlara itibar etmeyin.

Bunlar hesabınızla alakalı olduğu için kural ihlali yaptıysanız instagram dışında herhangi bir netice alacağınız makam yoktur.

İnstagram yardım destek sayfası

Sizde tüm sorularınız için yukarıda link adresimiz üzerinden bize sorunlarınızı, hataları, problemleri bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın