Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram hassas içeriğe maruz kalmamayı önlemek için yeni filtre üzerinde çalışıyor

365 views
Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram topluluk kuralları ile çelişmeyen fakat kullanıcılar tarafından hassas paylaşımlar, hassas içerikler olduğu düşünülen içerikleri buzlama yöntemiyle bulanıklaştırmaktadır.

Mevcut politikalarla uyuşmayan gönderileri kaldırmakta olan instagram da kendi politikasıyla uyuşmayan gönderiler için hassas içerik uyarı olarak paylaşımları bulanıklaştırma ve isteğe göre kullanıcılar bu gönderileri görebilmektedir.

Bazı gönderilerde hiçbir sorun olmamasına rağmen hassas içerik olarak görülmesi nedeniyle şikâyetlerin gelmesi nedeniyle instagram yeni hassas içerik filtreleri üzerinde çalıştığı gelen haberler arasındadır.

Sosyal medya uzmanı Matt Navarra göre; kullanıcıların yeni bir ayar aracılığıyla platformdaki hassas içeriğe maruz kalmalarını sınırlamalarını sağlayacak yeni bir seçenek güncellemesi üzerinde çalıştığını söylemektedir.

Yeni ayar olarak hassas olabilecek daha az fotoğraf ve video görülebileceği üzerinde duran Matt Navarra varsayılan olarak bir ayar düğmesi gelebileceği üzerinde durmaktadır.

TAVSİYE VİDEO;

Saten hasass içerik gönderilerini görebiliyorsunuz buzlanmış ekran altında gönderi görmek için bir butonun olduğu bilinmektedir.

Yeni gelecek güncellemeler ile artık asılsız olarak hassas içerik filtrelerine takılan gönderileri görme imkanımız olacaktır.

İnstagram da yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmek için e-posta aboneliği olmayı unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın