Sponsorlu Bağlantılar

Instagram görüldü durumunu kapatmak

38 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda ınstagram mesajlaşmalarında görüldü durumu nasıl kapatılır bunu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Bu özellik WhatsApp son görüldü durumu gibi gönderdiğiniz mesajların karşı tarafta okunup okunmadığını anlayabilmek için kullanılan bir özelliktir.

Bu özelliği kullanmak istemeyen kullanıcılar mutlaka olacaktır. Eğer bu özelliği kullanmak istemiyor, karşı tarafa bir bildirim olarak görünmesini istemiyorsanız “GÖRÜLDÜ” uyarı mesajını kapabilirsiniz. Bizde yeni başlayan kullanıcılar için ınstagram görüldü uyarını kapatma işleminin nasıl yapılacağına dair aşağıda adım adım sizlerle paylaşacağız.

INSTAGRAM GÖRÜLDÜ KAPATMA

 

Bu özellik sıklıkla DM üzerinden mesajlaşanlar için avantajları olabileceği gibi dezavantajları da olacaktır. Arkadaşınız, eşiniz, çocuklarınız veya herhangi bir akrabanızla mesajlaşırken önemli mesajların karşı tarafa gidip okunup, okunmadığını anlayabilmek için önem arz edebilir.

Fakat görüldü özelliği aktif ve size gelen mesajlara cevap veremiyorsanız bu özelliği kapatmak isteyen kullanıcılar olacaktır. Mesajı görüp karşı tarafa cevap vermemek incitici olabileceği için görüldü devre dışı bırakmak işe yarayıcı olacaktır.

İnstagram görüldü özelliğini hiçbir uygulama kullanmadan ınstagram kendi özelliğini kullanarak sonlandırabilirdiniz.

 

INSTAGRAM SON GÖRÜLME NASIL KAPATILIR

 

Şimdi bu özellik nasıl kapatılır, nasıl açılır bunu aşağıda sıralı adımlarla hemen uygulamaya geçeceğiz.

  • Ayarlar
  • Gizlilik
  • Hareket durumu

Burada “Hareket durumunu göster” ayarı görünecektir. Bu anahtar kapalı durumdadır. Burada aşağıda gibi bir mesaj göreceksiniz.

Takip ettiğin hesapların ve mesaj gönderdiğin herkesin Instagram uygulamalarında en son aktif olduğun zamanı veya şu anda aktif olduğunu görmesine izin ver.  Bu kapalıyken, diğer hesapların hareket durumunu göremeyeceksin.

Yukarıda uyarı mesajı okuduktan sonra eğer anahtar kapalıyken görüldü mesajı iptal etmiş oluyorsunuz. Anahtarı açarsanız Son görüldü mesajı karşı tarafa görülecektir.

 

Tavsiye Yazılar;

INSTAGRAM NASIL KULLANILIR

INSTAGRAM YASAKLI KELİMELER

INSTAGRAM SPONSORLU REKLAM NASIL VERİLİR

 

Bundan sonra instagram da mesajlaşmalarda karşı tarafın mesajları okuyup okumadığına dair bildirimleri görmek sizin elinizde olacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

INSTAGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

Bu konumuzda ınstagram görüldü bildirimi nasıl kapatılır, nasıl iptal edilir bu yazımızda vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer ınstagram ile alakalı sorularınız, yaşadığınız problemleri ınstagram yardım ve destek hattı sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın