Sponsorlu Bağlantılar

instagram gönderi nefret söylemi veya sembolleri nedeniyle kaldırıldı

195 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu yazımızda instagram gönderi nefret söylemi veya semboller nedeniyle kaldırılan paylaşımlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İnstagram da videolar, resimler paylaşıldığında hiç kimseye hakaret etmeden, kanunlara uygun, müstehcen paylaşımlardan uzak, kendine zarar verici, diğer üyelere saygılı olarak yani kısaca instagram topluluk kurallarına uygun bir şekilde paylaşımların yapılması gerektiğinin dikkati çekilmektedir.

Eğer ki instagram da kuralların dışına çıkmadığınızda instagram bunu cezalandırmaktadır. Bu cezalardan bir kaçı; fotoğraf paylaşımını, beğenilerinizi belli bir süre durdurabilir, hesabınızı askıya alabilir veya hesabınız, sayfanızın kapanmasına kadar gidebilir.

Paylaştıklarınıza ve instagram limitlerine dikkat etmediğiniz sürece başınız ağrıyabilmektedir. Bu yazımızda “gönderin topluluk kurallarımıza aykırı” uyarı mesajı ile gönderilerinizin kaldırılmasıyla alakalı olarak bilgiler aktaracağız.

Yukarıda da karşınıza çıkan uyarı mesajında gönderinizin neden kaldırıldığına dair bilgiler saten verilmektedir.

Nefret söylemi veya semboller Topluluk Kurallarımıza aykırı olduğu için gönderi kaldırıldı. Rahatsız etmek veya kırmak istememiş olsan da kurallarımız insanları herkese saygı göstererek kendilerini ifade etmeye ve birbirleriyle bağlantı kurmaya teşvik etmek içindir.

Mesajı ile gönderilerinizde şiddet eylemi, küfür veya benzer içerikler barındırıyor ve bunlardan dolayı şikâyet ediliyorsanız bu gönderiler instagram tarafından kaldırılmaktadır.

Daha ayrıntılı Topluluk Kuralları için “https://www.facebook.com/help/instagram/477434105621119” adresi üzerinden instagram topluluk kurallarınızı incelemelisiniz.

Bu kurallar dışında çıktığınızda instagram filtreleri detaylı olarak süzmekte veya yoğun şikayet nedeniyle gönderinize müdahale edilerek kaldırılmaktadır.

TAVSİYE VİDEO;

Bu nedenle “gönderi nefret söylemi veya semboller nedeniyle kaldırıldı” sorunu çözümü için yüklediğiniz videolarda herhangi bir hakaret, tahrik edici materyallerin olmamasına dikkat ediniz bir video edit programı ile istenmeyen yerleri buğulaştırarak yeniden yüklemeyi deneyiniz. Topluluk kurallarına dikkat ediniz.

Tavsiye Yazı; instagram yardım ve destek hattı

Bu yazımızda gönderin topluluk kurallarımıza aykırı sorunu ve bununla ilgili çözüm yöntemini vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinde veya tavsiye yazımızda bulunan link üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın