Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Görev Yöneticisindeki atieclxx.exe nedir?

272 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışıyoruz. Bu konumuzda ise görev yöneticisinde bulunan ve arka planda çalışan atieclxx.exe dosyası nedir konusunda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

atieclxx.exe görev yöneticisinde çalıştığında virüs, trojen mi akıllara bu sorular gelmektedir. Hemen bu sorulara cevap vermeye geçeceğiz.

ATİECLXX.EXE NEDİR?

Bu dosya korkulacak gibi herhangi bir virüs dosyası değildir. Atieclxx.exe dosyası ATI Hotkey ekran kartı sürücüleriyle birlikte çalışan servis yönetici dosyasıdır.

ATI Hotkey işlemlerini yöneten ATI External Event Utility for Windows ilişkilerini yöneten dosyadır. Ekran kartı sürücü dosyasının bir parçası olan bu dosya herhangi bir trojen virüs dosyası değildir. Bu nedenle arka planda çalışmasında herhangi bir problem tehlike arz etmemektedir.

Görev yöneticisinde çalıştığı gibi başlangıç programları içinde de yer alabilmektedir. Bunun için başlangıçta çalışan programları kontrol etmek için Windows + R tuşlarına birlikte basarak “çalıştır” penceresine “msconfig” komutunu yazın.

Karşınıza çıkacak pencerece “başlangıç” kısmından aticlxx.exe dosyasını kontrol edebilirsiniz. Bu dosya bilgisayarınızda C:\Windows\System32 klasörü içinde dizinde yer almaktadır.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzu özetlemek gerekirse aticlxx.exe ne işe yarar, aticlxx.exe nedir sorulara cevap verecek olursak. Bu dosya ekran kartı { gpu } sürücülerini yüklerken gelen bu dosyalarla birlikte çalışan iş dosyasıdır.

Tavsiye Yazı: Başlangıçta çalışan programlar nasıl kaldırılır?

Bu nedenle herhangi bir virüs olarak teşkil etmez. Virüs dosyaları genelde bu dosyaları taklit edebilmektedir. Buna örnek olarak aticlxx.exe asıl dosya ismine benzer aticlxxx.exe gibi görünebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın