Sponsorlu Bağlantılar

iphone / ipad silinmeyen uygulama nasıl kaldırılır?

7.324 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda iphone silinmeyen uygulamalar nasıl silinir? Bununla ilgili sorun, problem yaşayan arkadaşlara kaldırılması güç, silinmesi zor olan mobil app uygulamalar nasıl kaldırılıyor bunu anlatalım.

İphone veya İpad cihazı kullanan kullanıcıların arada pek de sık olmadığı sorunlar arasında cihaza gelen güncellemeler, Apple Store’den güncelleme yaparken veya uygulama indirirken indirmenin takılı kalması, internet nedeniyle ürünün güncellenmemesi nedeniyle uygulama askıda kalabilir. Mat bir şekilde görünen ikonu ile bu uygulamayı silerek tekrar yüklemek istersiniz.

İşte sorunda tam burada başlamaktadır. Silinmesi zor uygulama nasıl kaldırılır? Bu uygulamayı nasıl sileriz? Bazı forum sitelerinde değişik değişik anlatılmıştır. Bazen bu silinmesi zor uygulamaları kaldırmanız, silmenin çok basit yolu vardır.

İphone Silinmeyen Uygulama Nasıl Silinir?

Apple stre’de indirmeye çalıştığınız yada indirdiğiniz ücretli veya ücretsiz ( free ) uygulamalar için genel olarak yaşanan bu sorun çözümü için ;

İlk metot yöntem, tekrar apple store giriş yapıyoruz ve silinmesi zor uygulama üzerine geliyoruz ve uygulamanın ikona bir kere dokunduğumuzda tekrar güncellemesini yapıyoruz.

Bu uygulama tekrar kendini güncelleyecektir. Bu sefer indirme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleşmesi sonucunda isteğe göre uygulamayı ipad yada iphone telefonunuzdan kaldırabilirsiniz.

Burada bu işin mantığı güncellemeyi gerçekleştiremediği için takılı kalması nedeniyle silinemiyor olmasıdır. Apple store’den tekrar güncelleme yaparak app uygulamayı silebilirsiniz.

Diğer bir kaldırması güç olan uygulamayı cihazınızın Ayarlar > Genel > İphone Saklama Alanı > Tümünü Göster > Silinmeyen Uygulama üzerine giriyoruz.

Uygulama sil yardımı ile silinmeyen uygulamayı kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Bu metot işe yarayacaktır. Bunun dışında iTunes üzerinden uygulamayı da kaldırma yöntemini deneyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

iphone / ipad silinmeyen uygulama nasıl kaldırılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

 1. İphone’umda uzun süre silemediğim
  Puzzle Maker ve Tvyo uygulamaları var.
  Çok Uzun suredir Yukarda bahsettiğiniz yontemleri denedim,
  Yinede silmem mümkün olmadı, sanki bir hastalıkmış gibi onlarla yaşamaya mecbur kaldım.
  Şöyleki:
  1. Bahsettiğiniz yöntemde bu 2 uygulamayı yeniden güncellemem mümkün olamıyor çünkü App Storda ne kadar aradıysam yok olmuşlar.
  2. yöntemde İse Ayarlar > Genel > yoluyla ddevam etsemde bu 2 uygulama zaten indirilmemiş olduğundan yokki sileyim.
  Bilmiyorumki daha ne yapmalıyım?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın