Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram da sakıncalı içerikler için yeni özellik

923 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda instagram da sakıncalı içerikler için yeni bir özelliği getireceği hakkında haber gelmeye başladı bu özellikte “buzlama” özelliği getireceği gelen haberler arasında.

İNSTAGRAM BUZLU İÇERİK ÖZELLİĞİ

Son zamanlarda yaşanan kötü olaylar, sosyal ağlarda canlı yayında intihar olayları, hayvanlara işkenceler bu süreci biraz daha hızlandırarak instagram bir önlem amaçlı olarak içeriklerde sakıncalı gördüğü ve instagram filtresine takılan tüm içerikleri buzlama yöntemi ile gizlemeyi düşünmektedir.

Gizlenen ve buzlanan bu görsel ürünleri açmak için ekrana dokunmak yeterli olacaktır.  Milyonlarca kişinin uğrak yeri olan ve dünyaca ünlü popüler uygulamalar arasında olan instagram da her yaştan kullanıcının olması ve yakın zaman da Molly Russel aslı 14 yaşındaki çocuğun sosyal ağlarda izlediği intihar olaylarından sonra etkilenmesi kendisinin de intihar etmesi nedeniyle instagram bu şekilde bir önlem almaya ihtiyaç duymuştur.

Bunun dışında aşırı müstehcen fotoğraflar da instagram da kimin paylaşımı olduğuna bakılmaksın içerikler buzlanacaktır.

İnstagram da bu tür içerikleri gördüğünüz de şikayet ederek kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için diğer konularımızda da paylaştığımız instagram şikâyet nasıl edilir yazımızı okuyarak destek alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın