Mobil

İnstagram da internet çok harcanıyor mu?

İnstagram da internet çok harcanıyor mu?

Merhabalar, bu yazımızda instagram uygulamasında internet tüketimi hakkında takipçilerimize ve bu konuda arama yaparak gelen kullanıcılara bilgi vermeye çalışacağız.

Günümüz teknolojisinde internet kullanımı yaygın olarak kullanıldığı zamanda en çok kullanılan teknolojiler arasında akıllı telefonlar, cep telefonları artık ön planda olmakta yaygın olarak kullanılmaktadır.

Hal böyle olunca cep telefonlarda gsm operatörlerin internet paketleri alternatif olarak farklılık göstermekte, kampanyalar yapmaktadır. İnternet kullanımı yaygın olarak kullanımı ve akıllı telefonlarda uygulamaların interneti fazla harcaması nedeniyle faturaların kabarık gelmesi, paket aşımı dolasıyla faturaya yansımaktadır.

Uygulamalar arasında en yaygın olarak kullanılan instagram da paylaşılan fotoğraf ve videoların yanında yeni güncellemeler ile sık sık stories yani hikâye paylaşımı, canlı yayın yapma bunun yanında canlı yayınları izleme, hikâyelere göz atma internet tüketimini hızlandırmaktadır.

Böyle olunca instagram da mobil internet çabuk bitiyor olacaktır. Bunun için önlem alınabilir mi? Nasıl tasarruf yapabiliriz?

İNSTAGRAM İNTERNET TASARRUFU

İnstagram kullanımında internet de geçirilen zamandan dolayı tüketim fazla olacağı için uygulama içince yeni özellik sayesinde “veri tasarrufu” özelliğini kullanabilirsiniz.

Tasarruf yaparak internet çabuk bitiyor diyenler için bir önlem olarak bu özelliği kullanabilirsiniz. Bu özelliği nasıl aktif ederek kullanabiliriz?

Akıllı telefon, Tablet de hücresel veri kullanıyor ve instagram da bol vakit geçiriyorsanız o zaman internet tasarrufu yapmak için Wi-Fi ağı kullanımı artırmalısın veya uygulama içinde “veri tasarruf modu” açmalısınız.

  • Ayarlar { Dişli Çark }
  • Hücresel veri kullanımı

Bu ayarı aktif ettiğiniz de daha az veri kullanımı yapacaktır. Fakat bu özelliği açtığınız da instagram deneyiminiz etkilenebilir. Fotoğraf ve videolar, canlı yayın, hikâyelerin yüklenmesi izlenmesi daha uzun sürebilir.

Yukarıda instagram veri kullanımı azaltma planlamasını yapabilirsiniz. Mobil internet bitiyor olmasının nedenleri arasında sosyal ağlarda geçirilen zamanda hangi uygulamalarda daha çok zaman harcıyorsunuz? Bunu kullandığınız telefon da inceleyerek kendinize planlama yaparak çözüm sağlayabilirsiniz.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL