Sponsorlu Bağlantılar

imessage etkinleştirme bekleniyor hatası çözümü

1.394 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda iphone kullananlar veya yeni kullanmaya başlayacak olan kullanıcılar için cihazı etkinleştirdikten sonra karşınıza çıkan imessage etkinleştirme bekleniyor sorunu ve bu hata nasıl çözülür? Bununla ilgili olarak sorulara cevap vermeye çalışacağız.

İMESSAGE NEDİR?

İlk önce imessage ne işe yarar bununla ilgili olarak bir önbilgi vermeye çalışacağız ardından da imessage problemi hakkında çözüm üretmeye çalışacağız.

İmessage bir online mesajlaşma uygulamasıdır. İnternet üzerinden kullanılan bu uygulama Apple ait ve ipad, iphone cihazlarda kullanılmaktadır. İmessage kullanabilmek için ilk önce bir sms gönderilmektedir. Bu sms sonrasında imessage kullanmaya başlayabilirsiniz. İphone kullanıcıları bundan sonra imessage üzerinden online olarak mesaj atabilir, alabilir bir çok smiley veya resimler gönderebilir alabilirsiniz.

Konu içinde dediğimiz gibi imessage aktif etmek için sms mesaj gönderilmesi gerekmektedir. Bu esnada yaşanan sorunlar, hatalar oluşabilmektedir.

Bu sorunlardan en başta gelen hatalardan biride apple imessage etkinleştirme bekleniyor hatasıdır. Bu sorun nasıl çözülecektir.

FACETİME İMESSAGE ETKİNLEŞTİRME BEKLENİYOR NE DEMEK

Bu sorun genel olarak internet bağlantısı ile oluşan bir hatadır. Bu sorunu çözmek için ağ bağlantılarını kontrol etmek gerekecektir.

  • Ayarlar
  • Mesaj
  • Facetime
  • Bu ayarı kapatın.

Cihazı yeniden başlatın ve tekrar etkinleştirin. İmessage yeniden açarak etkinleştirmeye çalışınız. Telefonun internet bağlantısı olduğuna dikkat ediniz. Eğer mobil internette sorun olduğunu düşünüyorsanız kablosuz ağa bağlanmayı deneyin.

imessage etkinleştirme bekleniyor sorunu hala devam ediyorsa o zaman diğer çözüm yolu ağ bağlantılarını sıfırlamak olacaktır.

  • Ayarlar
  • Genel
  • Sıfırla
  • Ağ Ayarlarını Sıfırla

Bu işlemler sonrasında sadece ağ şifrelerini sıfırlayacaktır. Tekrar etkinleştirmeyi deneyin. Bu sorunun çözümü bu şekilde sağlanacaktır.

imessage etkinleştirme bekleniyor ne demek sorularına bu şekilde cevap vermeye çalıştık. Bununla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorunlarınızı iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın