Sponsorlu Bağlantılar

imdbu.dll sorunsalı nasıl çözülür ?

663 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda bir programın çalışabilmesi için program dosyalarına ihtiyaç vardır. Bu dosyalar bir sıra ile bir birini tetikleyerek çalışmaktadır. Bu iş akış dosyalarını bir arada tutan dll dosyalarıdır. Bu dosyanın bilgisayarda virüs veya yanlış yüklemelerden dolayı eksik olması nedeni ile dll hatası vermektedir.

Bu konumuzda imdbu.dll sorunu nasıl çözülür? bununla ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağım. imdbu.dll dosyası eksik olması nedeniyle bilgisayarımızda bu dosya ile ilgili program çalışırken hata vermektedir.

imdbu.dll sorunu için ilk önce İnternet üzerinden bu dosyayı bulmak ve indirmek gerekiyor. Bu dosyayı bilgisayarın işletim sistemi ve bit yapısına göre bulup indirin. Windows 10 , Windows 7 veya diğer işletim sistemine ve 32 & 64 bit yapısına göre bulup indirebilirsiniz.

Bilgisayar indirdiğiniz imdbu.dll dosyasını aşağıdaki adımları izleyerek işletim sistemine göre gerekli klasör içine atarak fixleyin ve bilgisayarı yeniden başlatarak çözüm sağlayın.

 

imdbu.dll hatası nasıl çözülür?

imdbu.dll indirdikten sonra bu dosyayı bilgisayarda kurulu sisteme göre aşağıdaki klasör içine atınız. ve adımları takip edin.

(Windows 95/98/Me)    C:\Windows\System

(Windows NT/2000)      C:\WINNT\System32

(Windows XP, Vista, 7 , Windows 10)    C:\Windows\System32

Klasörü içine Atıyoruz . Bilgisayar 64 Bit ise C:\Windows\SysWOW64\ klasörü içine atınız ardından Win + R çalıştır komutunu açıyoruz ve aşağıdaki kodu yazıyoruz.

dll hatası

 regsvr32  imdbu.dll 

Bu komutu yazıp enter tuşuna basıyoruz ve Bilgisayarımızdaki programı veya oyunu yeniden başlatıyoruz.

Arama Tags ;

imdbu.dll hata mesajı , imdbu.dll windows 10 , imdbu.dll  windows 7 , imdbu.dll sorunu nasıl çözülür , imdbu.dll sorunsalı , imdbu.dll problemi , imdbu.dll error , imdbu.dll program hatası , imdbu.dll kesin çözüm , imdbu.dll dosya eksik , imdbu.dll yetkisiz dosya , imdbu.dll fixer

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın