Sponsorlu Bağlantılar

İgrabify ile ip adresi tespiti nasıl atılır

24 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda karşı tarafın ip adresini öğrenme konusunda tarafımıza genel olarak instagram kullanıcılarından sıklıkla mesajlar gelmektedir.

Genellikle kullanıcılar tarafından yaşanan olaylar nedeniyle şantaj, tehdit, küfürleşme vs. nedenlerle karşıdaki kişinin ip adresini bulmak istemektedir. Bu nedenle piyasada onlarca sahte hacker çıkıp bunu para karşılığında yapabileceklerini söylemektedir.

Fakat bu işin birde hukuki boyutu olduğunu sizlere hatırlatarak ip adresi tespiti nasıl yapılır bunu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Karşıda kişinin ip adresini bularak yer tespiti yapmak kesin bir çözüm değildir. Tam bir adres bulamazsınız sadece bulunduğu santralin bağlı olduğu ili, şehri öğrenebilirsiniz. Buna şu şekilde örnek veriyim.

Siz Ankara veya Konya’da yaşıyorsunuz elinizdeki Turkcell, Vofafone, Turk Telekom ait hattınızdan internete bağlandığınızda sizin ip adresiniz İstanbul veya Ankara gibi GSM operatörün hizmetine göre ip adresi gösterebilir.

Bu aynen evden veya iş yerinden girdiğiniz ip adresleri de size yakın santrallerden gösterebilir mesela Konya’dan girdiniz fakat santral Antalya, Isparta gibi yerde olabileceği gibi buradan gösterebilir.

Bunun için kesin bir ip adresi üzerinden yer tespiti sağlamaz fakat kişinin ip adresi elinizde olacaktır. Şimdi ip adresi tespit etmek için bu iş nasıl oluyor, nasıl yapılır sizlere anlatacağız.

İP ADRESİNİ TESPİT ETME

İp adresi bulmak için kullanabileceğimiz araç grabify.link sitesinden alacağımız link yardımı ile ip adresini tespit edeceğiz. Bunun için “grabify.link” sitesine giriyoruz.

Yukarıda “geçerli bir url veya izleme kodu girin…“ yazan yere daha önceden alınmış bir izleme kodu yazarak izleme kodu butonuna basarak size verilen linklerden gelen ip adreslerini kontrol edebilirsiniz veya yeni bir link adresi alabilirsiniz.

Şimdi yapmamız gereken bu boş alana yönlendirmek istediğiniz bir site veya siteniz varsa onun link adresini giriniz. Yoksa oraya bir rast gelen isim yazabilirsiniz mesela ben ip adresiniz tespit edildi diye yazmıştım.

Yukarıda görüldüğü gibi bağlantı bilgileri oluşacaktır. İzleme kodunu bir yere not alarak daha sonrasında hangi ip adreslerinin geldiğini takip edebilirsiniz.

Şimdi Yeni URL yazan yer sizin ip adresi tespit etmek için kullanacağınız link adresidir. BU link adresini direk olarak karşı tarafa açması için gönderebilirsiniz.

Tabi burada bu link adresini açması için dikkat çekici bir başlık ile atmanız gerekebilir çünkü normal bir link adresi işe yaramaz.

Bu link adresini kimlerin açtığını izleme kodunu girerek veya Erişim bağlantısı karşısında link adresini tarayıcıya yazarak takip edebilirsiniz.

Sonuçlar kısmından veya Daha yazan yerden girerek size bu kişinin ip adresini göstermektedir. Yukarıda ip adresi kısmında saten görülmektedir.

Böylece karşı tarafın ip adresini öğrenmek bu kadar basittir. İp adresini öğrendiniz bunu hangi ülke ve şehirden girdiğini öğrenmek için “https://whatismyipaddress.com/ip-lookup” adresini açarak buraya öğrendiğiniz ip adresini yazarak hangi ülkeden, şehirden bağlantı kurulmuş ip adresini öğrenebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Böylece karşı tarafa bu şekilde göndereceğiniz link adresi açmasını sağlayarak kolaylıkla ip adresini öğrenebilirsiniz. Bu yöntemi instagram, Facebook, Twitter ve diğer tüm ortamda kullanabilirsiniz. Bu yazılımı ip adresi bulucu olarak kullanabilirsiniz.

Bu yöntemi site adminleri istatistik olarak sitelerine hangi bölgeden, ülkeden kaç kişinin geldiğini de ayrıca öğrenebilmektedir.

Bu konumuzda grabify.link ip adresi bulmak konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bu konuda anlamadığınız yerleri yorumlar sekmesini üzerinden bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın