Sponsorlu Bağlantılar

194 portu nedir

6 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda 194 portu nedir, 194 portu görevi nedir, 194 portu ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

TCP bağlantı noktası yani 194 İletim Denetimi Protokolünü kullanır olarak kullanılmaktadır. TCP, TCP/ IP ağlarındaki ana protokollerden biridir.

194 portu uçtan uca iletişim, haberleşme kurmak için kullanılan bir porttur.  Yalnızca bir bağlantı kurulduğunda, kullanıcının verisi bağlantı üzerinden iki yönlü gönder.

Başka bir anlamda söylemek gerekirse 194 IRC portu sohbet etmek amaçlı kullanılan ve bu haberleşme esnasında kullanılan port numarası 194 olarak belirlenmiştir.

Bu haberleşme esnasında uçtan uca şifreleme yaparak verileri şifrelemektedir. Böylece daha güvenli bir iletişim, haberleşme gerçekleşmektedir. 194 irc portu TCP/IP bağlantı protokolünü kullanmaktadır.

Bu konumuzda 194 portunun görevi nedir, 194 portu ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuz ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

IRC NEDİR

İnternette en çok kullanılan protokollerden biridir. 1988 yılında Finlandiya’da Jarkko Oikarinen tarafından yazılmıştır. IRC hemen hemen dünyaca kullanılan bir platform haline gelmiştir. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın