Sponsorlu Bağlantılar

iertutil.dll hatası nasıl çözülür

941 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda sıklıkla rastlanan sorun ve hataların başında dll problemleridir. dll hatası genel olarak sürücü , güncellemeler ve virüsler nedeni ile dll dosyalarının zarar görmesi ile alınmaktadır.

Bu sorunlardan bir tanesi ise iertutil.dll sorunudur. bu sorun neden kaynaklıdır. iertutil.dll dosyası internet explorer ile bağlantılı bir bileşen dosyadır. iertutil.dll hatası bu dosyanın silinmesi veya zarar görmesi nedeni ile veya yazılım güncellemesi ile kaynaklı olabileceğini söylemiştik. Şimdi bu sorun nasıl çözülür ? bununla ilgili aşağıdaki adımları uygulayarak çözümleyebiliriz.

iertutil.dll nasıl çözülür?

ilk önce bilgisayarda eksik olan bu dosyayı bilgisayarın işletim sistemine göre ( windows 7,windows 10 veya xp gibi ) ve bunların bit yapısına 32 & 64 göre internetden bulup indirmeniz gerekecektir. Bundan sonra yapılması gereken adımları aşağıdaki izleyerek uygulayın.

(Windows 95/98/Me)    C:\Windows\System

(Windows NT/2000)      C:\WINNT\System32

(Windows XP, Vista, 7 , Windows 10)    C:\Windows\System32

Klasörü içine Atıyoruz . Bilgisayar 64 Bit ise C:\Windows\SysWOW64\ klasörü içine atınız ardından Win + R çalıştır komutunu açıyoruz ve aşağıdaki kodu yazıyoruz.

dll hatası

regsvr32 iertutil.dll 

Bu komutu yazıp enter tuşuna basıyoruz ve Bilgisayarımızdaki programı veya oyunu yeniden başlatıyoruz.

 

Arama Tags & Etiket ;

iertutil.dll eksik veya bulunamadı. , iertutil.dll error , iertutil.dll problem , iertutil.dll sorunu , iertutil.dll windows 10 , iertutil.dll windows 7 , iertutil.dll nasıl çözülür , iertutil.dll sorunu nasıl çözülür , iertutil.dll mavi ekran , iertutil.dll kesin çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın