Sponsorlu Bağlantılar

Tarayıcıyı her açtığınızda “Gizli Mod” ile başlasın..!

4.701 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda tarayıcıda gizli mod ile başlatma özelliğini nasıl aktif ederiz bununla ilgili ipucu vermeye çalışacağım. Bilmeyenler için Web Tarayıcı Gizli Mod Nedir? bununla ilgili bir ön bilgi vermek istiyorum.

Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde o site üzerinde yaptığınız bilgiler bilgisayar üzerinde tutulmaktadır. link bilgileri , çerezler , cookie ve diğer bilgiler ile birlikte yeniden o siteye giriş yaptığınızda tekrar sizi hatırlayarak bilgilerin yüklenmesi kısa sürecek ve tarayıcı hemen açılacaktır.

Böylece giriş yaptığınız ve ziyaret yaptığınız her site için bir ayak izi bırakmış olacaksınız. Bunun için Google Chrome ve diğer tarayıcılar gizli mod özelliği getirmişler ve isteyen bu gizli tarayıcı özelliğini kullanarak ayak izi bırakmadan rahatlıkla dolaşacaktır. Bu kişisel bilgisayarlar için pek geçerli olmasa da ortak kullanılan veya ofis bilgisayarlarında biraz sıkıntı yaratabilir. Bu nedenle Gizli Mod kullanmak bazen faydalı olabilir.

Şimdi Tarayıcı her açtığınızda Gizli Mod ile başlatmak ister misiniz? o zaman hemen konuyu işlemeye başlayalım , bunun için aşağıdaki adımlar ile gizli mod ile başlamayı aktif edebiliriz.

Google Chrome Güvenli Sörf Modu ile Başlatma ;

  • Masaüstünde google chrome tarayıcımızın üzerinde sağ tuş ile özellikler bölümüne giriyoruz.
  • google chrome gizli mod
  • Hedef > uzantı sonuna -incognito kodu yazın ve tamam diyerek çıkınız.

İnternet Explorer inPrivate Modu Aktif Etme ;

Explorer kısayol üzerinde tekrar özellikler bölümüne girerek buraya – private kodunu yazmamız yeterli olacaktır. Böylece her tarayıcı açtığınızda inprivate modu aktif olacaktır.

internet explorer güvenli mod ile açma

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi Hedef kısmında uzantı sonuna -private kodunu yazın ve tamam diyerek çıkış yaptığınız da explorer tarayıcı her açtığınızda InPrivate Gözatma açılacaktır.

Firefox – Mozilla Güvenli Gizli Mod Nasıl Açılır?

firefox tarayıcınızı açıp “about:config” kodunu yazınız ve entere bastığınız da karşınıza ayarlar penceresi açılacaktır. Burada yapmanız gereken “browser.privatebrowsing.autostar” anahtar kelimesini yazarak aratın ve bulduğunuzda fare ile çift bastığınızda true yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

mozilla firefox güvenli mod kullanımı

yukarıda örnek resimde olduğu gibi tarayıcı adresine about:config kelimesini yazın ve entere basınız arkadasından arama yerine browser.privatebrowsing.autostar kelimesi aratın bulduğunuz ayara çift basın ve değer false iken true olacaktır.

Yandex Gizli Sörf Modu ;

Yandex ile Google Chrome aynı mantıkta çalıştığı için chrome gizli mod özelliğini aynen kullanabilirsiniz.

Safari Gizli Mod Nasıl Aktif Edilir?

safari tarayıcıda özellikler bölümüne giriş yapıyoruz ve burada hedef yazan adresin son kısmına -newprivatetab kelimesini yazmanız yeterli olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

google chrome gizli mod nasıl açılır , firefox gizli mod , explorer inprivate , explorer gizli mod aktif etme , safari gizli mod nasıl etkinleştirilir , Güvenli Sörf nasıl , privatebrowser , private browser

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Tarayıcıyı her açtığınızda “Gizli Mod” ile başlasın..! (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın