Sponsorlu Bağlantılar

İ.Explorer Tarayıcı’da Dosya İndirmeyi Engelleme

516 views
Sponsorlu Bağlantılar

Web Browser Tarayıcı olarak internet explorer kullanıyorsanız , bununla ilgili olarak pratik bir ipucu vereceğim. Tarayıcınızdan dosya indirmeyi engellemek için farklı adımlar vardır mesela regedit üzerinden ve tarayıcı ayarları üzerinden dosya engellemesi yapabilirsiniz.

Programsız Engelleme Video Anlatım ;

Programsız Engelle Resimli Anlatım ;

Mevcut kullandığınız Explorer tarayıcınızı ilk önce açalım Araçlar > İnternet Seçenekleri > Adımlarını takip ediyoruz.

explorer günvenlik özel düzey

 

Güvenlik Sekmesi > Özel Düzey … adımlarını takip ederek bu sekme içerisine giriyoruz.

explorer dosya yükleme

İndirilenler Sekmesini buluyoruz ve burada Dosya Yükleme default olarak Etkilenleştir olarak seçili gelmektedir. Sizin yapacağınız burada Devre Dışı Bırak kutucuğunu işaretleyerek Tamam dememiz yeterlidir. Böylece Explorer tarayıcı üzerinden dosya indirmeyi engellemiş olacaksınız.

Sizin Bilginiz dahilinden program ,dosya ve farklı materyaller indirmeyi engellemiş olacaksınız. Tabi bu bir geçici çözümdür işi bilen bu ayarların nasıl yapıldığını biliyorsa bu yöntemin bir etkisi olmayacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

explorer dosya indirmeyi engelle , explorer program indirmeyi bloklama , explorer dosya indirmeyi nasıl engellerim , explorerda program indirme , explorerde film indirme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın