Sponsorlu Bağlantılar

Facebook sahte ( fake ) hesap nasıl şikayet edilir ?

1.128 views
Sponsorlu Bağlantılar

Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi Facebook’da adınıza açılmış sahte hesaplar olabilir , bunu tespit ettiğinizde hemen aklınıza bunu kapatmak gelebilir. Sahte hesap nasıl şikayet edilir ? ve nasıl kapatılır ? bununla ilgili olarak sizlere kapatma yöntemlerini göstereceğim. Bunu Sizlere Resimli olarak Anlatacağım.

facebook sahte hesap

 

Adınıza açılmış taklit edilmiş hesapların profiline giriş yapıyoruz ve Mesaj kutusu yanında bulunan … üç noktalı işaretine basıyoruz.

Burada size açılan küçük pencerede Şikayet Et yazısını göreceksiniz buraya bir kere bastığımızda yeni bir pencere açılacaktır.

facebook sahte hesap kapatma

Bu adımda seçenekler göreceksiniz , Buradaki adımda Bu hesabı şikayet et yazan kutucuğu seçiyoruz. ve Devam Butonu ile devam ediyoruz.

facebook sahte hesap kapatma1

Bu zaman tüneli beni veya tanıdığım birini taklit ediyor.  adımını işaretliyoruz ve aynen devam ediyoruz. ve Devam Butonu ile tekrar devam ediyoruz.

facebook sahte hesap kapatma2

Kimi taklit ediyor? sorusuna bu şikayet ettiğiniz hesap kimi taklit ediyor ise onu işaretleyiniz , Beni , Tanıdığım birini , bir ünlüyü bunlardan birini seçerek devam ediyoruz .

facebook sahte hesap kapatma3

 

Son adım’da incelenmesi için Facebook’a gönder butonu basarak bu kişiyi Facebook bildirmiş olursunuz , size kısa zamanda geri dönüş yaparak hesabın kullanımı ile ilgili olarak kapatabilirler.

Arama Tags & Etiket ;

sahte facebook hesabı , facebook sahte profil , facebook fake hesap , nasıl kapatılır , kapattırma , sahte hesap şikayet etme , savcılık , facebook sahte hesap açanı bulabilir miyiz

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın